PRIESKUM: Slováci prezradili, koho považujú za najdôveryhodnejšieho politika

  • Líder PS Michal Šimečka má dôveru u 29 percent, nedôveru u 66 percent opýtaných
  • Nasleduje predseda KDH Milan Majerský
prieskum najdôveryhodnejší poltik
PRIESKUM: Slováci prezradili, koho považujú za najdôveryhodnejšieho politika TASR/Pavol Zachar
  • Líder PS Michal Šimečka má dôveru u 29 percent, nedôveru u 66 percent opýtaných
  • Nasleduje predseda KDH Milan Majerský

Najdôveryhodnejším politikom je novozvolený prezident a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent, nedôveruje mu 50 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Prieskum sa realizoval od 28. marca do 2. apríla.

Na druhom mieste v rebríčku dôveryhodnosti lídrov sa umiestnila prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 45 percent a nedôveruje 54 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším sa stal premiér a líder Smeru-SD Robert Fico. Dôveru mu vyslovilo 36 percent, nedôveru 64 percent respondentov.

Líder PS Michal Šimečka má dôveru u 29 percent, nedôveru vzbudzuje u 66 percent opýtaných. Nasleduje predseda KDH Milan Majerský. Dôveruje mu 28 percent a nedôveruje 61 percent ľudí. Na ďalšom mieste je líder hnutia Republika Milan Uhrík, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 26 percent a nedôvera 63 percent.

Dankovi dôveruje 24 % ľudí

Predsedovi SNS Andrejovi Dankovi dôveruje 24 a nedôveruje 75 percent respondentov. Bývalému šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi vyslovilo dôveru 22 percent a nedôveru 76 percent opýtaných. Šéfovi Maďarskej aliancie Krisztiánovi Forróovi dôveruje 22 percent opýtaných, 59 percent má k jeho osobe nedôveru.

Predsedovi strany Demokrati Jaroslavovi Naďovi dôveruje 21 percent a nedôveruje 73 percent ľudí. Líder hnutia Slovensko Igor Matovič dosiahol v prieskume 15-percentnú dôveru, 84 percent opýtaných mu nedôveruje.

Prieskum sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1 015 respondentov.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá