PRIESKUM: Smer zažil rekordný prepad preferencií. Je takmer na hrane zvoliteľnosti

  • Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov
  • Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov
Prieskum
Screenshot/RTVS
  • Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov
  • Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov

Voľby by začiatkom novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho so ziskom 20,3 percenta voličov. Na druhom mieste by sa umiestnilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorému by svoj hlas odovzdalo 16,6 percenta oslovených.

Tretie miesto by obsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 12,5 percenta účastníkov prieskumu. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK v dňoch 6. až 11. novembra na vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov. Na ďalších miestach sa v prieskume umiestnili Progresívne Slovensko (7,3 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (6,9 percenta), Smer – sociálna demokracia (6,3 percenta) a hnutie Sme rodina (5,8 percenta). Brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,4 percenta), Za ľudí (4,1 percenta), Strana maďarskej komunity (3,2 percenta), Slovenská národná strana (2,4 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Most-Híd (1,6 percenta) a Vlasť (1,5 percenta).

Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov.

Názov politického subjektu Preferencie v percentách
Hlas-SD 20,3%
OĽaNO 16,6%
SaS 12,5%
Progresívne Slovensko 7,3%
ĽSNS 6,9%
Smer-SD 6,3%
Sme rodina 5,8%
KDH 4,4%
Za ľudí 4,1%
SMK-MKP 3,2%
SNS 2,4%
Dobrá voľba 2,3%
Most-Híd 1,6%
Vlasť 1,5%

 Najdôveryhodnejšou političkou je prezidentka Čaputová, nasledujú Pellegrini a Sulík

Najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 68 percent Slovákov. Za slovenskou hlavou štátu nasledujú expremiér a líder strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini s dôverou 38 percent a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) so ziskom 36 percent. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK v dňoch 6. až 11. novembra na vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Na ďalších pozíciách sa umiestnili predseda vlády Igor Matovič (33 percent), ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (28 percent), predseda Národnej rady SR Boris Kollár (27 percent), líder Smeru – sociálnej demokracie Robert Fico (18 percent) a šéf Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba (13 percent).

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech