PRIESKUM: Stúpa popularita PS aj Republiky. Voľby by vyhral Hlas, so Smerom by mal viac ako 30 % hlasov

  • Z prieskumu agentúry AKO vyplýva, že voľby by vyhral Hlas-SD
  • V parlamente by bolo osem strán, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko a Za ľudí by sa do parlamentu neprebojovali
prieskum november ako
SIU na základe dát AKO
  • Z prieskumu agentúry AKO vyplýva, že voľby by vyhral Hlas-SD
  • V parlamente by bolo osem strán, Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko a Za ľudí by sa do parlamentu neprebojovali

Voľby do Národnej rady SR (NR SR) by v polovici novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 18,5 percenta. 

Na druhom mieste by sa umiestnila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 13,6 percenta opýtaných. Tretie miesto by obsadila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s dôverou na úrovni 13 percent.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra Ako pre reláciu Na hrane TV JOJ formou telefonického dopytovania od 8. do 16. novembra na vzorke 1 000 respondentov.

Za ľudí aj kotlebovci by sa do NR SR nedostali

Do NR SR by sa dostalo celkovo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,7 percenta), Progresívne Slovensko (8,7 percenta), Sme rodina (6,8 percenta), hnutie Republika (5,6 percenta) a Kresťanskodemokratické hnutie (5,4 percenta).

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

Prah parlamentu by neprekročila Aliancia – Szövestég (4,2 percenta), Slovenská národná strana (3,6 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (3,5 percenta) či strana Za ľudí (2,2 percenta).

Pre porovnanie: Preferencie politických strán v lete 2021. PS si mierne polepšilo, v preferenciách výrazne stúplo hnutie Republika.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie