Prieskum ukázal, že home office ľudom vyhovuje a chcú v ňom pokračovať

 • Pandémia koronavírusu v množstve firiem zmenila ich spôsob práce
 • Ľudia začali viac pracovať z domu a zdá sa, že home office im priniesol so sebou aj množstvo výhod
 • Niektorí ľudia by dokonca pristúpili na zníženie platu, len aby mohli v práci z domu pokračovať
home office (2)
Foto: Unsplash.com - Jacky Chiu
 • Pandémia koronavírusu v množstve firiem zmenila ich spôsob práce
 • Ľudia začali viac pracovať z domu a zdá sa, že home office im priniesol so sebou aj množstvo výhod
 • Niektorí ľudia by dokonca pristúpili na zníženie platu, len aby mohli v práci z domu pokračovať

Kvôli celosvetovej nákaze nového koronavírusu je v súčasnosti väčšina ľudí nútená pracovať z domu. Ako sa však ukázalo, mnohým ľuďom home office mimoriadne vyhovuje a sú dokonca šťastnejší keď môžu pracovať z domu namiesto klasickej kancelárie.

Ukázal to globálny prieskum, ktorého sa zúčastnilo 2250 administratívnych pracovníkov. Informoval o tom portál Goodnewsnetwork

Celý prieskum zastrešila agentúra OnePoll v spolupráci s firmou LogMeIn. Prieskumu sa zúčastnilo 1000 Američanov, 250 pracovníkov z Indie, Veľkej Británie, Brazílie a Nemecka. Na otázky ohľadom práce z domu odpovedalo aj 125 administratívnych pracovníkov z Austrálie a ten istý počet z Nového Zélandu. 

Výsledky v mnohom prekvapili

Ukázalo sa, že veľké množstvo z opýtaných v skutočnosti radšej pracuje z domu, ako z kancelárie. Prieskum taktiež ukázal, že az 77 percent ľudí verí, že práca z domu je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako pomôcť životnému prostrediu. Celkový strach o životné prostredie vyjadrilo až neuveriteľných  84 percent z opýtaných.

Z prieskumu taktiež vyplýva, že priemerne trvá takmer hodinu, kým títo ľudia prídu z domu do práce a naspäť. Ide teda o päť hodín týždenne zbytočného cestovania, ktoré by skôr mohli využiť na prácu z domu. Až 48 percent opýtaných by taktiež nemalo problém so znížením platu, ak by to znamenalo, že budú môcť mať home office permanentne. 

Home Office podľa prieskumu ľuďom vyhovuje
zdroj: ilustračný obrázok / unsplash.com

Už dlhšie sme pozorovali benefity práce na diaľku, ktorá zamestnancom umožňuje flexibilnejší rozvrh. Kvôli prebiehajúcej pandémii koronavírusu sa však taktiež ukázalo, že výhodou práce z domu je aj pozitívny dopad na životné prostredie,“ uviedol viceprezident spoločnosti LogMeIn, Mark Strassman.  

Ako však uvádza portál Forbes, práca z domu môže mať na niektorých ľudí aj negatívny dopad. Začnú sa cítiť izolovaní a osamelí, čo môže ohroziť ich duševné zdravie. Tento problém však vo väčšine prípadov riešia rôzne komunikačné aplikácie, ako napríklad Microsoft Teams či Zoom. 

Podľa štúdie od Platform.sh je tou najviac využívanou komunikačnou aplikáciou Microsoft Teams. Tú pri svojej práci používa až 40 percent z opýtaných. Prieskum sa robil na vzorke 700 ľudí. 

Vďaka práci z domu ľudia šetria peniaze

Aj túto zaujímavú informáciu tento prieskum ukázal. To, že vďaka home office ušetrili viac peňazí pripustilo až 66 percent z opýtaných. Z výsledku teda vyplýva, že home office má skutočne svoje výhody, no pravdepodobne nie je vhodný úplne pre každého. Ako to máš ty? 

5 najväčších výhod práce z domu vyplývajúcich z prieskumu

 • Flexibilnejší rozvrh
 • Ušetríš viac peňazí
 • Máš prístup do kuchyne
 • Nosíš na sebe čo chceš 
 • Podarí sa ti dokončiť svoj to-do list

 

Zdroje: GoodNewsNetwork.com, Forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech