PRIESKUM: Viac ako 53% Slovákov odmieta očkovanie na Covid-19

  • Z 1007 respondentov až 53% určite nechce sa dať ísť zaočkovať
  • Ďalších 22% zaškrtla, že sa zaočkovať nedá
  • Z čoho vyplýva že 75% z opýtaných vakcínu neprijme
BeFunky-collage-56
  • Z 1007 respondentov až 53% určite nechce sa dať ísť zaočkovať
  • Ďalších 22% zaškrtla, že sa zaočkovať nedá
  • Z čoho vyplýva že 75% z opýtaných vakcínu neprijme

V dnešnej politickej relácii na RTVS O päť minút dvanásť sa stretlol vicepremiér Richard Sulík zo strany SaS s predsedom strany Hlas SD Petrom Pellegrinim.

Relácia zverejnila aj prieskum, ktorý zobrazuje názory opýtaných občanov.

Z 1007 respondentov až 53% určite nechce sa dať ísť zaočkovať. Ďalších 22% zaškrtla, že sa zaočkovať nedá. Z čoho vyplýva že 75% z opýtaných vakcínu neprijme.

Pôjdeš sa dať zaočkovať?

Z prieskumu taktiež vyplýva, čoho sa najviac ľudia boja. Najväčší strach z vakcíny je kvôli tomu, že sa ľudia obávajú nežiadúcich účinkov.

Dôvodov na na zaočkovanie väčšina opýtaných vidí v ochrane svojich blízkych. Záleží im však aj na tom, aby sa vírus ďalej nešíril, preto vakcínu prijmu.

Prečo sa vakcína vyvinula tak rýchlo?

Mnohí šíritelia hoaxov, alebo ľudia, ktorí neveria účinnosti vakcínu spochybňujú to, že väčšina očkovacích látok sa vyvíja niekoľko rokov. Preto neveria vakcínam vytvorených za pár mesiacov.

Avšak vakcína pri globálnej pandémii by sa nemala porovnávať s bežným vývojom vakcín. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky rozbehlo na svojom Facebooku šikovnú kampaň, ktorou informuje obyvateľov o vakcínach, o ich typoch a aj samotnom vývoji.

 

Správu budeme aktualizovať.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá