Prinášame ti 8 slovenských pivární, kde ti načapujú to najlepšie „chmeľové smoothie“

  • O tom, že Slováci zbožňujú dobré pivo, nemusíme pochybovať
  • Vybrali sme pre teba pivárne po celom Slovensku, kde ti načapujú to najkvalitnejšie pivo
Ilustračné foto
Ilustračné foto , Unsplash/Jared Tomasek, Lucas Santos
  • O tom, že Slováci zbožňujú dobré pivo, nemusíme pochybovať
  • Vybrali sme pre teba pivárne po celom Slovensku, kde ti načapujú to najkvalitnejšie pivo

Každý milovník piva si bude zastávať názor, že nie je pivo ako pivo, a na to svoje nedá v žiadnom prípade dopustiť. Potom je tu tá druhá skupina ľudí, ktorým na kvalite piva nezáleží, hlavne, že sa môžu „schuti“ napiť chmeľového smoothie.

Mnohí Slováci si však na dobrom pive skutočne potrpia a sú ochotní priplatiť si stoj čo stoj. Porte či stout ti však nenačapujú v každom podniku. Vieš, ktoré podniky disponujú kvalitným pivom z remeselného pivovaru?

Na Slovensku je viacero pivární, kde to priam srší kvalitou, no my sme vybrali osem najlepších, ktoré sa nachádzajú po celom Slovensku. Pozerali sme sa na ponuku pív, slovenské pivá, ktoré sa objavujú na výčape, a jedálny lístok, ktorý by nemal chýbať v žiadnom kvalitnom podniku. Poďme teda na to.

zdroj: Unsplash/Sal Gh

1. Dobré Časy Poprad

Ak budeš mať cestu do Vysokých Tatier, odporúčame ti zastávku v popradských Dobrých Časoch. Podnik sa nachádza v centre mesta a prístup k nemu je jednoduchý. V podniku si na svoje príde každý milovník piva, pretože každý deň je na výčape približne 15 druhov piva.

Ponuka pozostáva zo zahraničných špeciálov a pív známych slovenských pivovarov. Dobré Časy produkujú aj vlastné pivo, ktoré nájdeš pod značkou Good Times. Pivo sa varí v pivovare neďaleko Popradu.

Zabudnúť nesmieme ani na jedálny lístok, na ktorom nájdeš výborné burgre, tatarák, krídelká, rebierka. Ak by si chcel niečo menšie, v ponuke je pravidelne aj nakladaný hermelín, utopence alebo rôzne nátierky. Piváreň má dosť veľký interiér, no počas týchto horúcich letných dní určite oceníš veľkú terasu. 

Rovnomenný podnik nájdeš aj v Košiciach a Starom Smokovci. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KrbataPhoto | www.krbata.sk (@krbataphoto)

2. Wywar, Holíč

Pivovar Wywar funguje od roku 2014 a dnes patrí medzi slovenskú topku. Hoci pivovar začínal s ležiakom, ktorý sa výrazne líšil od tých ostatných, dnes má v ponuke veľké množstvo typov pív, ktoré sú uvarené z kvalitných chmeľov a sladov. 

Za zmienku stojí 15-stupňová IPA s názvom Screaming Bitch, 16-stupňová IPA Peter alebo 15-stupňová New England IPA NEIPA. Nie všetky pivá majú takú vysokú stupňovitosť. Nájdeš tu aj klasickú desinu alebo dvanástku.

Čo sa týka jedálneho lístku, nájdeš v ňom pizzu, burgre, rôzne šaláty alebo maličkosti k pivu. Ceny v podniku sú prijateľné, no nečakaj, že za pivo zaplatíš menej ako 2 eurá. Ešte je potrebné dodať, že pivo tohto pivovaru nájdeš v podnikoch po celom Slovensku.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Holíčsky pivovar Wywar (@pivowywar)

3. ŽiWell, Piešťany

„Zabudni na pivo bez vône, bez farby a hlavne bez chuti! My tu v pivovare sme si dali za cieľ prebudiť v tebe také zanietenie pre výborné poctivo spravené pivo, aké máme my sami,“ píše sa na webe piešťanského pivovaru. My si dovolíme tvrdiť, že tento cieľ chalani zo ŽiWell splnili s prehľadom.

Samozrejme, ani tu nechýbajú ležiaky, no pozornosť ti odporúčame upriamiť na osviežujúci Summer Ale Eva, American Pale Ale Apač alebo New England Ipa Queen of Ales, ktoré ti pokrútia jazyky. V ponuke nechýbajú pivá s trpkejšou príchuťou ani ovocné piva. Myslíme si, že na svoje si príde každý, pretože ponuka je pestrá.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Beervana, Dobré Časy, Wywar, ŽiWell, Beer Time, Liptovar, Donovalský pivovar, Komín, Živé Pivo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá