Prípad vraha, ktorý zabil 8-ročné dievčatko, otriasol svetom. Na jej mŕtvole spal týždeň

  • Keď Josh zabil 8-ročnú Maddie, mal 14 rokov
  • Spôsob, akým to urobil, bol navyše mimoriadne krutý
maddie clifton
Twitter (@tequilashewrote)
  • Keď Josh zabil 8-ročnú Maddie, mal 14 rokov
  • Spôsob, akým to urobil, bol navyše mimoriadne krutý

Príbeh, o ktorom sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch, sa síce odohral pred viac ako dvoma desaťročiami, no napriek uplynulému času stále vyvoláva silné emócie a množstvo otázok. 

Prípad 8-ročnej Maddie Cliftonovej a jej 14-ročného suseda Josha Phillipsa je tragickým príkladom toho, ako jedno nelogické rozhodnutie môže spôsobiť nenapraviteľnú ujmu na životoch nevinných ľudí.

Tento prípad nás šokuje aj po toľkých rokoch nielen pre jeho brutalitu, ale aj preto, že obeť i páchateľ boli takí mladí. Ako mohol 14-ročný chlapec urobiť niečo také? Ako mohli byť ľudia okolo neho takí slepí voči jeho problémom?

Zmiznutie Maddie: Záhadný deň, ktorý zmenil život celého mestečka

Dátum 3. november 1998 sa navždy zapísal do sŕdc obyvateľov malého mestečka Jacksonville na Floride. Tento deň sa totiž odohral príbeh, ktorý dodnes otriasa komunitou a rodinami zúčastnených. Bol to deň zmiznutia 8-ročnej Maddie Cliftonovej, ktorej osud zostal dlhých sedem dní neznámy.

Ráno tohto dňa prebiehalo ako každé iné. Rodina Cliftonovcov sa prebúdzala do nového dňa a pripravovala sa na svoje povinnosti. Maddie, veselé a hravé dievčatko, si užívalo posledné chvíle voľna predtým, ako sa vybralo do školy. Nikto netušil, že práve tento deň preruší pokojné životy všetkých obyvateľov mestečka.

Po návrate zo školy začala Maddie svoje popoludnie tradične – hrou so svojimi kamarátmi z okolia. Okolo pol piatej popoludní sa so svojimi kamarátmi rozlúčila a vydala sa smerom domov. To, čo sa stalo potom, zostávalo dlhých sedem dní zahalené rúškom tajomstva.

Maddie totiž domov už nikdy neprišla. Rodina Cliftonovcov bola zaskočená a znepokojená. Bolo to prvýkrát, čo ich dcéra meškala bez vysvetlenia. Ako hodiny ubiehali, narastala ich úzkosť. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o kontakt so svojou dcérou sa rozhodli osloviť políciu.

Správa o zmiznutí malej Maddie otvorila brány pekla pre celé mestečko. Rýchlo sa rozšírila medzi obyvateľmi a spustila lavínu reakcií. Susedia, priatelia, aj úplne cudzí ľudia začali pomáhať hľadať malú Maddie.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: thecrimewire.com, jacksonville.com, medium.com, chillingcrimes.com, allthatsinteresting.com, guidestar.org

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá