Priprav sa na nástrahy počasia. V najbližších hodinách hrozia búrky aj krúpy

  • Počasie v najbližších dňoch priaznivé nebude, meteorológovia vydali výstrahu
  • hrozí silný dážď, búrky ale aj krúpy
búrka, krúpy, počasie
Unsplash/Max Laroch, Ray Anne
  • Počasie v najbližších dňoch priaznivé nebude, meteorológovia vydali výstrahu
  • hrozí silný dážď, búrky ale aj krúpy

Meteorológovia vydali výstrahy pred silnými dažďom aj búrkami. Intenzívny dážď môžu očakávať občania v okresoch na západnom a strednom Slovensku, búrky zas na východe Slovenska. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.

Druhý stupeň výstrahy pred intenzívnym dažďom s úhrnom zrážok 20 až 60 mm vydal pre viaceré okresy Banskobystrického, Trenčianskeho, Nitrianskeho a Žilinského kraja. Výstraha platí do polnoci. Pre okres Malacky, Pezinok a okresy v Trnavskom kraji okrem okresu Galanta platí výstraha prvého stupňa pred dažďom do 22:00 a pre okresy Detva, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš do polnoci. V daných oblastiach SHMÚ predpovedá výskyt dažďa s úhrnom zrážok od 20 do 40 mm a v prípade okresov Skalica, Senica, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Topoľčany a Zlaté Moravce do 50 mm.

Mala by sa podľa tebá vláda zaoberať riešením klimatických otázok?

Pre celý Košický a Prešovský kraj platí od 12:00 do polnoci výstraha prvého stupňa pred búrkami. V danej oblasti je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami. S búrkami môžu byť spojené aj krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť od 18 do 23 m/s (65 – 85 km/h).

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech