Pripraviť kvalitné sushi je umenie. Šéfkuchári z týchto slovenských reštaurácií vedia ako na to

  • So sushi reštauráciami sa na Slovensku roztrhlo vrece
  • Trend prenikania ázijskej kuchyne do Európy rastie najmä s migráciou a integráciou obyvateľov po celom svete
Unsplash/Moniqua, Grynykha
  • So sushi reštauráciami sa na Slovensku roztrhlo vrece
  • Trend prenikania ázijskej kuchyne do Európy rastie najmä s migráciou a integráciou obyvateľov po celom svete

Kvalitné sushi reštaurácie sa nenachádzajú len v Bratislave, no sú roztrúsené po celom Slovensku. Sushi sa v našej krajine stalo veľmi populárnym, niektorí ľudia ho dokonca uprednostnia pred tradičnými pirohami alebo haluškami. Niet sa čomu čudovať…Vedel si, že niektoré sushi rolky sú bohaté na základné vitamíny a minerály?

Okrem toho obsahujú silné antioxidanty, majú vysoký obsah proteínov a udržiavajú tráviaci systém v norme. V tomto článku nájdeš 9 najlepších sushi reštaurácií z celého Slovenska.

Wabi Sabi, Bratislava

Tento podnik nepatrí medzi najznámejšie sushi reštaurácie v Bratislave, no pokojne ho môžeme zaradiť medzi najkvalitnejšie. Interiér podniku je útulný a sedí sa v ňom príjemne. Na stránke reštaurácie si dokonca môžeš urobiť virtual tour.  Podnik disponuje aj krytou terasou, ktorá je skvelou voľbou počas horúcich letných dní. Ceny v reštaurácii sú dosť vysoké, no po prvom súste jedla pochopíš prečo to tak je. Wabi Sabi sa môže pochváliť hodnotením 4,5/5 na Tripadvisore. 

Novinkou, ktorú v podniku môžeš ochutnať, je japonský gril robata. Ide o spôsob prípravy jedla, kedy sa suroviny nad teplom upravujú bez toho, aby sa dotýkali roštov. Táto úprava jedla sa považuje za šetrnú a zdravú, a nechá vyniknúť čisté chute.

SushiKi Trnava

Reštaurácia SushiKi v Trnave je tradične zariadená a japonskou kuchyňou sa prezentuje už niekoľko rokov. Podnik ponúka osvedčenú klasiku ako je maki, nigiri alebo temaki. Pochutnáš si aj na tradičných japonských polievkach alebo na skvelom grilovanom lososovom steaku. Ceny v podniku sú rôzne – pohybujú sa v rozmedzí od 5 do 20 eur.

Spomenúť musíme aj japonské dezerty, ktoré nie sú samozrejmosťou v každej sushi reštaurácii. Podnik ponúka taktiež týždenné menu, za ktoré zaplatíš priemerne 10 eur.

Tatami Restaurant, Nitra

Spomedzi všetkých sushi reštaurácií v Nitre vyniká práve Tatami Restaurant. Príbeh podniku začal donáškou, no majiteľom bolo ľúto, že zákazníci ich nemôžu navštíviť. Tak teda vznikol jedinečný koncept súkromnej degustačnej miestnosti. Tatami sa momentálne nachádza na nitrianskej Pešej zóne.

Denná ponuka reštaurácie je pre kuchárov ihriskom, pretože im dáva možnosť kreatívne sa vyblázniť. Ak denné menu nie je nič pre teba, odporúčame ti vyskúšať degustačné menu, za ktoré zaplatíš od 38 eur. V jedálnom lístku však nájdeš aj klasické maki rolky, polievky alebo poké bowls.

Samurai Sushi, Banská Bystrica

Podnik je prvý a najkvalitnejší sushi bar v Banskej Bystrici. V ponuke reštaurácie nájdeš vždy čerstvé pochúťky tradičnej japonskej a ázijskej kuchyne. Web podniku je síce neprehľadný, no to našťastie neplatí o jedálnom lístku v reštaurácii. 

Plusový bodík musíme dať hlavne obsluhe, ktorá je ochotná vždy poradiť a odpovedať na všetky otázky. Samurai sushi má vo svojej ponuke aj denné menu a donášku až do Zvolena.

Sushihanil, Žilina

Podnik Sushihanil je exkluzívnym zastúpením japonskej gastronómie v Žiline. V japonskej kuchyni vládne dôkladnosť, na ktorú sushimajstri v podniku jednoznačne dbajú. V príjemnom prostredí reštaurácie si môžeš vybrať medzi klasickými rezancami, rôznymi druhmi sushi alebo viacerými polievkami. Ceny jedál sú síce vyššie, no veľmi rýchlo si uvedomíš prečo.

Fajna Rybka, Poprad

Vrece so sushi barmi sa roztrhlo aj pod Tatrami, no najkvalitnejšie jedlo si dáte práve vo Fajnej Rybke. Podnik si obľúbili všetci Popradčania, medzi ktorých patrí aj známy mladý huslista Filip Jančík a blogerka Ivana Petrušová. 

V ponuke reštaurácie nájdete osvedčenú klasiku – maki, nigiri, rôzne poké bowls a polievky. Ak máš na svojej zastávke v Poprade viac času, prezri si zaujímavé sushi sety, v ktorých nájdeš z každého rožku trošku.

Maiko Sushi, Košice

Reštaurácia Maiko Sushi sa nachádza v hoteli Double Tree by Hilton. Podnik s jedinečným dizajnom ponúka čerstvé sushi pripravované naším excelentným zručným majstrom Chefom. Kvalitné a čerstvé ryby tak ocenia aj najväčší gurmáni.

Team v reštaurácii pozostáva z odborníkov na japonskú kuchyňu, ktorí svoje zručnosti získali na rôznych školeniach priamo v Japonsku. Ponuka sa pravidelne mení, pretože šéfkuchári chcú svojim zákazníkom priniesť stále niečo nové.

Hanami Sushi, Prešov

Viac sushi reštaurácií sa nachádza aj v Prešove, no prvenstvo si drží Hanami Sushi. Podnik ponúka výborné tradičné japonské jedlo a čerstvosť je prioritou kuchárov. Sympatický ti bude nie len pestrý výber jedál, ale aj ceny. Vyskúšať by si mal krevetové rizoto, ktoré poteší tvoje chuťové poháriky.

 

 

Zdroje: Wabi Sabi, SushiKi Trnava, Tatami Nitra, Sushihanil Žilina, Samurai Sushi BB, Sushihanil Žilina, Fajna Rybka, Maiko Sushi, Hanami Sushi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech