Prišiel definitívny čas odchodu Snapchatu?

  • Sláva opadla a ľudia si hromadne vymazávajú 460MB aplikáciu s ikonou ducha zo smartfónov. Prečo je to tak?
collage
pixabay.com
  • Sláva opadla a ľudia si hromadne vymazávajú 460MB aplikáciu s ikonou ducha zo smartfónov. Prečo je to tak?

Prvýkrát sa kontroverzné miznúce správy objavili na konci roka 2013. Išlo o inovatívny nápad, ktorý zaujal mnohých. Snapchat sa začal prirodzene sťahovať vo veľkom. Mnoho ľudí nevedelo, o čo ide, ale keďže bola aplikácia vychválená, mali vysoké očakávania.

Foto: flickr.com

Po prvom otvorení aplikácie mnohých ľudí zarazilo nekonvenčné používateľské rozhranie. Chvíľu trvalo, kým si naň človek zvykol. To čiastočne spôsobilo negatívny prvý dojem. Avšak hneď po tom, ako používateľ odoslal svoju prvú miznúcu správu, zvyčajne aj pochopil, prečo sa stáva Snapchat takým obľúbeným.

Ľudia sa stávali závislými, neustále zverejňovali útržky svojho života a sledovali záblesky zo životov svojich priateľov a známych. Dokonca aj niektoré spoločnosti zahrnuli Snapchat do svojho marketingového plánu.

Foto: pixabay.com

A potom prišla funkcia Stories aj na Instagram. Najskôr to vyzeralo ako ukradnutá črta Snapchatu, ale ľudia si začali vyberať stranu. Snapchat alebo Instagram? Radšej by si ukázal fotku drinku na stole svojim najlepším priateľom, alebo by si ju nahral na Story a ukázal ju celému baru, svojím followerom a potenciálne komukoľvek?

Čo sa štatistík týka, priemerný počet jedinečných prezretí Snapchat Story klesol asi o 40 percent. Ľudia zverejňujú 25 percent viac príspevkov na Instagrame ako na Snapchate. Nie je to prekvapivé. Väčšina ľudí si želá, aby ich príspevky mali čo najväčší dosah, aby ich videl celý svet. Snapchat je obmedzený len na priateľov.

Foto: freegreatpicture.com

Aj napriek tomu, že veľa ľudí sa stále drží Snapchatu, prvotná sláva nadobro opadla. Možno aj preto, že sa na Instagrame nachádza v súčasnosti väčšinou kvalitnejší obsah. Stále však ide o otázku osobných preferencií a záleží na tom, komu čo viac vyhovuje. Možno sa napokon nájde dostatok ľudí na to, aby ikonického ducha udržali ešte nejaký čas nažive.

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK