Prišla do startupu, z ktorého je dnes svetová platforma. Používa ju viac ako miliarda ľudí

  • Viber patrí v súčasnosti medzi 3 najpoužívanejšie komunikačné aplikácie na svete. Používa ho viac ako 1 miliarda ľudí
  • Daniela Ivanova pracuje na pozícii Business Development Director pre strednú a východnú Európu v spoločnosti Viber
  • Navštívila Bratislavu a rozprávala o tom, ako budovať silné partnerstvá, ktoré rozhýbu startup raketovým smerom
daniela ivanova (1)
archív Campus Cowork
  • Viber patrí v súčasnosti medzi 3 najpoužívanejšie komunikačné aplikácie na svete. Používa ho viac ako 1 miliarda ľudí
  • Daniela Ivanova pracuje na pozícii Business Development Director pre strednú a východnú Európu v spoločnosti Viber
  • Navštívila Bratislavu a rozprávala o tom, ako budovať silné partnerstvá, ktoré rozhýbu startup raketovým smerom

Mini Tech MBA for Women v spolupráci s Startup Grind zorganizovali networking, kam o svojom biznise prišla porozprávať známa žena v biznise, Bulharka Daniela Ivanova. Svoje niekoľkoročné skúsenosti v oblasti marketingových stratégií z platformy Soundcloud zúročila a naďalej zúročuje v spoločnosti Viber. Ten, ako základná globálna komunikačná sieť, slúži v dnešnej dobe viac ako jednej miliarde ľudí.

Keď prišla  Daniela v roku 2015 do spoločnosti Viber, bol to ešte len startup, ktorý pozostával z jedného člena. Ona bola tým druhým. Dnes má slovo „spoločnosť“ reálnu váhu, keďže vo Viberi v súčasnosti pracuje viac ako 300 zamestnancov. Spoločnými silami sa im podarilo vytvoriť komunikačný kanál, ktorý je medzinárodný, bezplatný a má jednoduchý manuál.

zdroj: archív Campus Cowork

Základné princípy biznismena/bizniswoman

Ženy v biznise to majú stále náročnejšie ako muži. Aj keď sú možno obdivovanejšie a mnohými považované za hodnotnejšie. Lebo ich je menej. Žena však biznisu pridáva hodnotu a inú optiku. Ako sa mnohokrát vyjadrila podnikateľka Elena Kohútiková, úspešná žena, ktorá stála aj pri zavedení eura na Slovensku, ženy biznis zjemňujú, nie sú slabé a tak je to dobre. Netreba chcieť byť za každú cenu mužom.

O biznise rozprávala aj Daniela Ivanova. Tá hovorí, že hľadať partnerov je niekedy ľahšie, ako s nimi komunikovať a konkrétne partnerstvá uzatvárať. Mnohokrát po dlhodobom snažení k podpisu zmluvy ani nedôjde.

Treba byť vytrvalý, trpezlivý, múdry a rýchly v rozhodnutiach,“ vyšpecifikovala základné stavebné piliere dobrého budovania partnerských vzťahov na podhubí biznisu. Na začiatku je dôležitý každý potenciálny partner a treba sa oňho špeciálne starať. Podstatné je, aby partner aj produkt prinášal extra hodnotu.

Viber a slovenské partnerstvá

Komunikačný kanál používajú aj Slováci. Preto sa vo Viberi rozhodli uzatvoriť partnerstvá aj so známymi slovenskými love-brandmi. Jedným z takých je jednoznačne Pohoda Festival.

Ako jediná z četovacích aplikácií sa snažíme zameriavať lokálne. Toto naši konkurenti nerobia. Našli sme dieru na trhu a oplatilo sa,“ hovorí na margo budovacích stratégií Daniela Ivanova.

Festival Pohoda bol prvým slovenským partnerom v spolupráci s platformou Viber. Zmluvu podpísali minulý rok a partnerstvo pretrvalo až do tohtoročnej Pohody. Zároveň spolu chystajú ďalšiu sezónu. Slovenské prepojenia s Viberom bude mať známy portál Modrý koník a taktiež Zoznam.sk.

zdroj: archív Capmus Cowork

Takto vznikali významné spolupráce. Pre Viber je najvýznamnejšou asi tá s medzinárodnou organizáciou UNICEF. Viber sa tiež spojil s denníkom Washington Post.

Viber tiež spolupracuje s významným európskym festivalom EXIT, ktorý sa koná v srbskom Novom Sade alebo aj so Slovákovi trochu známejším multižánrovým festivalom Sziget v Budapešti.

Keď vieš, že partnerstvo nie je až tak podarené

Nie vždy to musí vyjsť a ako tvrdí Daniela Ivanova, nie každý partner je pripravený a vhodný. Tak sa vyvíjajú, respektíve nevyvíjajú aj spolupráce Viberu. Ak máte odlišné názory, nie sú dostatočne otvorení digitálnej sfére, alebo preukazujú známky negativity či dokonca agresivity. Vtedy väčšinou neexistuje spoločná cesta.

zdroj: archív Campus Cowork

A čo ženy a biznis? S Danielou Ivanovou sa v staromestských priestoroch Campus Cowork rozprávala Mirka Uhnak, ktorá je CEO vzdelávacieho programu Mini Tech MBA For Women a je v rebríčku časopisu Forbes 30 pod 30. Tieto 2 ženy boli dokonalým spojením biznisu, inšpirácie a radostnej energie.  A tiež dôkazom toho, že žena má v biznis sfére pevné miesto.

Zdroj: pohodafestival.sk, startupgrind.com, campus-cowork.com, 30pod30-2019.forbes.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech