Problémy s batériami má aj Apple. iPhony sa vypínajú pri 30-percentách kapacity

  • Problémy s batériami evidentne neskončili. Len pár týždňov pred Vianocami postihol problém s batériami minuloročný model iPhone 6S.
iphone-6s-bateria
  • Problémy s batériami evidentne neskončili. Len pár týždňov pred Vianocami postihol problém s batériami minuloročný model iPhone 6S.

V posledných dňoch sa dejú vo vnútri iPhonov 6S divné veci. Ich majitelia sa dostávajú do nezávideniahodnej situácie. Smartfóny s logom nahryznutého jablka sa nečakane vypínajú pri 30 % kapacity batérie, kedy už používatelia nestihnú odpísať na sociálnych sieťach, či stiahnuť aplikácie z App Store. Mnohých to iste veľmi znepokojilo, no výrobca tvrdí, že ide len o malú chybu. Aj keď sa majitelia svoje iPhony snažia nabiť, kapacita akumulátora sa znova podozrivo veľmi rýchlo zvýši na pôvodných 30 %. Podľa vyjadrenia giganta, chybu má zapríčiňovať maličký komponent, ktorý spôsobuje rýchlu degradáciu batérie.

apple-iphone-7-teardown-15

foto: fonyzciny.startitup.sk

Kto by povedal, že tak malá súčiastka dokáže narobiť toľko škody. Horšou chybou bola nepozornosť spoločnosti pri montovaní chybných komponentov do poškodených batérií. Kalifornský výrobca navrhol svoje smartfóny tak, aby sa automaticky vypli pri zlých okolitých podmienkach, no nevieme, čo sa iPhonom nepáči tentokrát. Automatické vypínanie v tomto prípade tak chce zariadenia ochrániť zrejme pred nízkym napätím. Apple verí, že problém je len čisto hardvérový.

iphone-6s-2-9-0

foto: fonyzciny.startitup.sk

 

Chyba má byť napravená výmenou batérie. Ak sa ale pozrieme o pár mesiacov späť, takto chcel svoj problém s batériami riešiť aj Samsung a nedopadlo to najlepšie. Najnovšie správy hovoria, že Apple problém prešetruje, analyzuje výsledky, ale stále s istotou nevie skutočnú príčinu. Zrejme aj ich zaskočil tento nečakaný decembrový „darček“. Ak sa chcete uistiť, či môže obdobný problém zasiahnuť aj váš iPhone 6S, kontrolu vykonáte na tejto stránke

fony_banner

zdroj: fonyzciny.startitup.sk, zdroj titulnej fotografie: fonyzciny.startitup.sk

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech