Profesia days vsadili do vzdelávania viac ako kedykoľvek predtým. Festival príležitostí nemyslí iba na nezamestnaných

  • Festival príležitostí Profesia days je na Slovensku známy ako najobľúbenejšie podujatie zamerané na prácu
  • Spoločnosť Profesia organizuje túto akciu už po 11. raz
Unsplash
  • Festival príležitostí Profesia days je na Slovensku známy ako najobľúbenejšie podujatie zamerané na prácu
  • Spoločnosť Profesia organizuje túto akciu už po 11. raz

Na Kazimíra a Fridricha sa bude rozprávať o práci, platoch a všetkých ďalších témach, ktoré vládnu trhu práce. V stredu a vo štvrtok 4. a 5. marca bude bratislavská Incheba pripravená privítať tisíce návštevníkov festivalu Profesia days. Veľký záujem vzbudzuje aj fakt, že všetky aktivity, vzdelávanie a prednášky sú pre ľudí úplne zadarmo. Podmienkou je len rýchla registrácia.

Generálnym partnerom je spoločnosť Lidl. Čerstvý víťaz ankety Najzamestnávateľ v kategórii obchod a služby prichádza na festival s množstvom pracovných príležitostí v administratíve, IT, obchode a službách či logistike. Na Profesia days predstaví tiež svoje programy pre študentov a absolventov a zaujímavé sprievodné aktivity.

Počet ponúk klesol, niektoré odvetvia ale stále prekvitajú

V roku 2020 sa na trhu práce čoraz intenzívnejšie spomína recesia. Ľudia preto majú možnosť na Profesia days získať aj užitočné informácie, aká je situácia u jednotlivých zamestnávateľov. Napriek úbytku voľných pracovných miest, majú Slováci v prvom štvrťroku novej dekády stále veľa príležitostí. Najväčší pracovný portál Profesia.sk evidoval za necelé dva mesiace tohto roka takmer 40-tisíc pracovných ponúk.

Viacerí zamestnávatelia potvrdzujú, že počet ponúk v ich spoločnosti je stále vysoký. Aktuálna miera nezamestnanosti, ktorá sa pohybuje pod piatimi percentami však nasvedčuje, že nábory nových ľudí nie sú jednoduché. Aj z tohto dôvodu je pre firmy výrazné plus, že na festivale môžu osloviť aj ľudí, ktorí by normálne na ponuku práce v danom odvetví nezareagovali.

zdroj: Profesia days

Festival je rozdelený do tematických zón

Profesia days sú už známe tým, že nejde o akciu, ktorá ľuďom prinesie iba možnosť prísť do haly plnej zamestnávateľov. Festival príležitostí je rozdelený do viacerých zón. Najväčšiu plochu tvorí všeobecná zóna, kde tvoria program a aktivity samotní zamestnávatelia, návštevníci môžu ďalej okúsiť program na hlavnom pódiu, v zóne IT, zóne mladých talentov, zóne financií a účtovníctva, zóne spoločenskej zodpovednosti, master class, paralelnej Polis a ďalších.

Jedným z najväčších lákadiel je tradične hlavné pódium, na ktorom vystupujú úspešní Slováci z rôznych oblastí. Inšpiráciu a cenné rady prídu návštevníkom odovzdať napríklad šéfkuchár Michal Konrád, bývalý hokejista, komentátor a pracovník Policajného zboru Boris Valábik, herečka Kristína Tormová či Gizka Oňováďalší. Ľudí, ktorí sa zaujímajú o novinárčinu isto potešia prednášky Zuzany Kovačič Hanzelovej s Michalom Kovačičom či Braňa Závodského, Adama Valčeka a Mareka Vagoviča. Zaujímavou bude tiež prednáška redaktora Reflexu Borisa Prša, ktorý úprimne porozpráva o tom, ako je niekedy dôležité spomaliť.

Zaujímavý program, náučné a vzdelávacie prednášky a workshopy budú však pripravené aj inde. Mladých absolventov či študentov môže zaujať nevšedná novinka – speed dating v zóne mladých. 

CSR ako podstatný článok trhu práce

Spoločnosť Profesia prináša na svoj festival už tradične aj témy, ktoré sú na trhu práce aktuálne. Jednou z nich je určite spoločenská zodpovednosť. Firmy riešiace jednotlivé dôležité aspekty, ktoré zlepšujú našu spoločnosť, dokážu prilákať väčšiu pozornosť a vybudovať si u svojich zamestnancov väčšiu lojálnosť.

Zóna spoločenskej zodpovednosti prinesie prednášky napríklad o tom, ako v práci obmedziť zbytočné odpady, ako sa obliekať pekne a nezaťažovať planétu, ale aj pohľady na jednotlivé CSR zamestnávateľov. Zóna sa bude venovať tiež dôležitej téme – zamestnávaniu ľudí so zdravotným znevýhodnením. Záujemcovia si budú môcť vďaka virtuálnej realite vyskúšať život v koži nepočujúceho, nevidiaceho či imobilného.

 

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech