Profesor Krčméry prezradil, vďaka komu sa podarilo vyhrať boj s COVID-19. Poďakovanie teraz neadresoval lekárom

  • Epidemiológ Vladimír Krčméry sa rozhodol verejne poďakovať silovým zložkám v našej krajine
  • Je presvedčený, že boj s pandémiou nového koronavírusu sa Slovensku podarilo z markantnej časti vyhrať práve vďaka nim
Krčméry
TASR/Martin Baumann
  • Epidemiológ Vladimír Krčméry sa rozhodol verejne poďakovať silovým zložkám v našej krajine
  • Je presvedčený, že boj s pandémiou nového koronavírusu sa Slovensku podarilo z markantnej časti vyhrať práve vďaka nim

Odborník na tropickú medicínu a predseda Permanentného krízového štábu Vladimír Krčméry sa verejne poďakoval Polícii Slovenskej republiky za ich prácu pri boji s novým koronavírusom.

„Pozdravujem všetkých našich kolegov z Policajného zboru, chcem im poďakovať zo srdca, že vydržali ten obrovský tlak. Dá sa povedať, že 60 až 80 % bitky s koronavírusom vyhrali silové zložky, čiže polícia a armáda, tým, že ochránili našu vonkajšiu hranicu a tým, že pomáhali pri tých rizikových skupinách,“ povedal Krčméry.

ODKAZ PROFESORA KRČMÉRYHO PRE POLÍCIU

TOTO SI VEĽMI VÁŽIME: POĎAKOVANIE PROFESORA KRČMÉRYHO PRE POLÍCIU🍀

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 17. Juni 2020

„Takže majú môj veľký obdiv. Vo všetkých epidémiách, pri ktorých som bol na svete, polícia a armáda zohrali ďaleko väčšiu úlohu ako všetci ostatní v boji so všetkými epidémiami, ktoré sme prekonali. Veľa Božieho požehnania a pevného zdravia,“ dodal.

Vladimír Krčméry je lekár a vedec, odborník na tropickú medicínu, infekčné choroby a onkológiu. Je tiež členom Kráľovského kolégia lekárov a Amerického kolégia, zakladateľ a rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Je i zakladateľom Tropického Tímu VŠZaSP sv. Alžbety a Národného referenčného centra pre Tropické choroby v Bratislave.

Toto centrum zriadilo ministerstvo zdravotníctva na podnet prof. Krčméryho ako špecializované pracovisko ÚVZ SR na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety v Bratislave.

„Moja vízia bola založiť vysokú školu, ktorá nebude kópiou inej školy v SR, ale bude mať svoju špecifickú víziu a misiu – pracovať nielen pre tretí svet, ale aj Slovensko. Aj Slovensko má oblasti, ktoré sú doslova misijné územie,“ tvrdí Krčméry.

Epidemiológ Krčméry: Koronavírus môže vymiznúť aj sám, vakcína možno nebude ani potrebná

Profesor Krčméry získal v roku 1999 ocenenie Vedec roka SR 1998. Bolo to v období, keď pôsobil ako dekan Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity. Vedecky pracoval v oblasti antibiotickej liečby. 

Titul „vedec roka“ získal za zavedenie plánovanej progresívnej antiinfekčnej liečby u onkologických pacientov s komplikáciami po cystostatickej chemoterapii. Navrhol algoritmy, ktoré sa stali súčasťou európskych odporúčaní (EORTC).

V novembri 2010 prevzal aj ocenenie od združenia Človek v ohrození. Išlo o cenu za prínos krízovým oblastiam sveta, vyslúžil si ju za humanitárnu pomoc obyvateľom Haiti postihnutým zemetrasením. 

Prevádzkoval až 44 humanitárnych a sociálnych projektov v desiatich krajinách sveta pod hlavičkou VŠZaSP sv. Alžbety, ktorú založil.

Zdroje: Polícia Slovenskej republiky, wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech