Project Hero je Land Rover Discovery s dronom na streche, ktorý pomôže záchranárom

  • Verzia predstavená na Ženevskom autosalóne je určená pre Červený kríž v Rakúsku.
  • Verzia predstavená na Ženevskom autosalóne je určená pre Červený kríž v Rakúsku.

Land Rover vytvoril nevšednú verziu svojho modelu Discovery, ktorá má na streche dron s pristávacou plochou. Nie je žiadnym tajomstvom, že drony sú užitočné pre mapovacie situácie, ktoré by mohli byť príliš nebezpečné pre ľudí. To zahŕňa ťažký terén, s ktorým sa často stretávajú pátracie a záchranné tímy. Land Rover im chce pomocou nového vozidla podať pomocnú ruku. Dron navrhnutý primárne pre záchranné a vyhľadávacie akcie dokonca dokáže vzlietnuť zo strechy a pristáť na nej počas toho, ako sa auto hýbe.

foto: landrover.com

Auto na zakázku vyrábané oddelením Land Rovera s názvom Special Vehicle Operations (SVO) je založené na modeli Discovery s trojlitrovým TDI motorom. Má implementovaný nový samocentrovací magnetický systém, aby dron mohol pristávať na streche počas jazdy auta. Land Rover hovorí, že tento systém je prvý svojho druhu. Červený kríž plánuje prenášať video z drona naživo, ktoré má záchranným tímom pomôcť pri zosuvoch pôdy, zemetraseniach, povodniach a lavínach.

Pre ešte lepšiu pomoc záchranárom sa podlaha v zadnej časti Discovery vysunie, čím vytvorí mobilnú pracovnú plochu a jej odolný materiál ochráni akékoľvek zariadenie uložené pod ňou. Vozidlo je tiež vybavené elektrickými zásuvkami, ako aj rádiovými zariadeniami potrebnými na udržanie kontaktu v odľahlých lokalitách.

Projekt Hero bude testovaný vo výcvikovom stredisku Červeného kríža v Erzbergu, odkiaľ sa v júni presunie do Viedne. Vozidlo bude použité v simuláciách, ktoré pomáhajú vyvinúť nové metódy a na skúšobných jazdách v zložitých záchranných scenároch, ako sú prírodné katastrofy. Land Rover hovorí, že Červený kríž bude môcť použiť SUV na poskytnutie podpory pri krízových udalostiach. Ďalší výskum automobilky dokonca naznačuje, že budúca verzia Projectu Hero by mohla byť autonómna v akomkoľvek teréne.

Bohužiaľ si tento Land Rover nebudeš môcť kúpiť, takže na posielanie leteckých záberov rannej zápchy šéfovi si zatiaľ musíš nájsť inú alternatívu.

foto: landrover.com

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech