Prokurátor, ktorý poslal za mreže Mariana Kočnera: Verdikt mi zmenil život

  • Aká je atmosféra na Úrade špeciálnej prokuratúry tesne pred voľbami
  • Útoky politikov na prokurátorov mohli ich prácu ovplyvniť aj pozitívne
Prokurátor Ján Šanta a Marián Kočner
Prokurátor Ján Šanta a Marian Kočner, TASR - Michal Svítok
  • Aká je atmosféra na Úrade špeciálnej prokuratúry tesne pred voľbami
  • Útoky politikov na prokurátorov mohli ich prácu ovplyvniť aj pozitívne

Dostal za mreže Mariana Kočnera, Ladislava Bašternáka či Jozefa Majského. V roku 2020 kandidoval na generálneho prokurátora. Aktuálne dozoruje približne 40 náročných ekonomických trestných vecí a popritom vstúpil do sveta médií. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, Ján Šanta, už mesiace spolupracuje pri výrobe seriálu televízie JOJ s názvom Prokurátorka.

Muž, ktorý sa neštíti hovoriť veci na rovinu, je spoluautorom námetu postaveného na reálnych prípadoch. No má to háčik, pri písaní musel dbať na to, aby sa postavy príbehov v seriáli nespoznali. Viaže ho totiž prokurátorská mlčanlivosť.

Reportér a moderátor relácie Na stope s Ivanom Megom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, Jána Šantu, pogriloval. A ten, spôsobom jemu vlastným, odpovedal aj na nie práve príjemné otázky.

Žiadny policajný prevrat sa tu nedeje

Aj keď Ján Šanta podľa vlastných slov aktuálne nedozoruje žiadnu z veľkých káuz, na stole má aktuálne okolo 40 prípadov. Tie sú však, ako sám vraví, ešte náročnejšie ako kauzy Kočnera či Bašternáka, no nefigurujú v nich žiadne exponované mená.

Po „zahrievacích“ otázkach už prišli na rad tie, ktoré skúmajú, aká je atmosféra na Úrade špeciálnej prokuratúry mesiac pred voľbami, hlavne v súvislosti so stúpajúcimi preferenciami strany SMER-SD Róberta Fica.

Ten totiž útočí na viacerých prokurátorov, na čele so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom, Ondrejom Repom, Michalom Šúrekom a ďalšími, ktorí aktuálne dozorujú na veľké kauzy ľudí blízkych SMER-u.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá