Prokurátor rozhodol o obvinení Kusého: Žiadať o posúdenie kauzy bude Žilinku s paragrafom 363

  • Rudolf Kusý dal sťažnosť voči obvineniu z korupcie, prokurátor teraz rozhodol
  • Advokátka exstarostu avizuje podanie žiadosti priamo Marošovi Žilinkovi
Rudolf Kusý
SIU Ivan Mego, TASR/Jaroslav Novák
  • Rudolf Kusý dal sťažnosť voči obvineniu z korupcie, prokurátor teraz rozhodol
  • Advokátka exstarostu avizuje podanie žiadosti priamo Marošovi Žilinkovi

Bývalý starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý zostáva stíhaný z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku aj po posúdení jeho sťažnosti voči obvineniu.

Informáciu pre Startitup potvrdila Kusého advokátka Eva Mišíková: „Práve som dostala rozhodnutie z Úradu špeciálnej prokuratúry, v ktorom prokurátor nevyhoveli našej sťažnosti voči obvineniu. S postupom prokuratúry sa nestotožňujeme.“ 

 

Advokátka Rudolfa Kusého nám potvrdila, že v súvislosti so vznesením obvinenia zvažujú ďalšie právne kroky. „Určite sa obrátime na generálneho prokurátora so žiadosťou o posúdenie uznesenia o vznesení obvinenia postupom paragrafu 363,“ prezradila pre Startitup.

Hovorkyňa generálnej prokuratúry informácie potvrdila. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v druhej polovici januára zamietol sťažnosť obvineného R. K. ako nedôvodnú. Dozorujúci prokurátor v odôvodnení argumentoval výpoveďami svedkov,“ povedala pre Startitup Jana Tökölyová.

V policajnej cele strávil tri noci

Bývalého starostu bratislavského Nového Mesta a kandidáta na primátora Bratislavy zadržali elitní policajti NAKA 16. novembra 2022. Obvinenie mu vzniesli na druhý deň, po noci strávenej v cele policajného zaistenia. Kvalifikácia skutku znie – obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: https://www.skolkaprekramare.sk/

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá