Proti očkovaniu nie som, chceli ma vziať na testy na drogy. Peter Sagan detailne vysvetlil útok na policajta

  • Viaceré média včera informovali o incidente Petra Sagana, za ktorý dostal pokutu 5 000 eur
  • Cyklista mal zraniť policajta, pretože sa bál očkovania proti koronavírusu
  • Sagan však incident vysvetlil, očkovania sa nebál
Peter Sagan
TASR/Jaroslav Novák
  • Viaceré média včera informovali o incidente Petra Sagana, za ktorý dostal pokutu 5 000 eur
  • Cyklista mal zraniť policajta, pretože sa bál očkovania proti koronavírusu
  • Sagan však incident vysvetlil, očkovania sa nebál

Včera sme ťa informovali o škandále, ktorý sa podarilo vyrobiť Petrovi Saganovi ešte v apríli tohto roka. Spolu so svojím bratom porušil zákaz vychádzania, ktorý v tom čase v Monaku platil.

Okrem toho sa však vzpieral polícii a jedného z policajtov dokonca zranil. Ako informoval francúzsky portál Nice Matin, slovenský cyklista dostal pokutu vo výške 5 000 eur. 

Petra a Juraja Saganovcov v apríli zastavila polícia a vyzvala ich, aby vystúpili z auta. To sa Petrovi nepáčilo a z auta vystúpiť odmietol. Podľa dostupných informácií sa mal brániť. Jeho správanie vzniklo na základe strachu z očkovania proti ochoreniu COVID-19. Vysvetlil to sám cyklista. Počas jeho vyvádzania utrpel jeden policajt zranenie ruky.

Peter Sagan
zdroj: TASR/Michal Svítok

O incidente sa na Slovensku nevedelo, takže vyjadrenie Sagana nebolo potrebné. Včera však na svoj čin reagoval na sociálnej sieti. V príspevku uviedol, že ho jeho správanie mrzí a nebude sa opakovať. 

Ako informuje portál Cycling News, celé to bolo trochu inak. Sagan sa krátko po začatí zákazu vychádzania potreboval dostať do svojho bytu. Skôr, než opustil byt bývalej manželky, dal si niekoľko pohárov vína. Vzdialenosť medzi bytmi bola približne 500 metrov a ako uviedol Sagan, s bratom nešli autom, ale na elektrickej kolobežke, ktorú mal riadiť Juraj. 

Dychovú skúšku Peter podstúpiť nemusel, no policajti ho chceli odviesť na test na drogy. V dôsledku toho mal strčiť do policajta. 

Running (idea Tomáš)

Posted by Zomri on Monday, November 22, 2021

V rozhovore Sagan zároveň uviedol, že proti vakcinácii nie je a od leta je plne zaočkovaný.

Správanie cyklistu neostalo nepovšimnuté. Okrem médií si incident všimla aj satirická stránka Zomri, ktorá ihneď vedela, čo má robiť. 

Zdroje: Facebook, Nice Matin, Cycling News, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie