Prvá československá AI vyráža dych. „Je to zamestnanec, ktorý pracuje 24/7, nespí a nesťažuje sa“

  • Vedel si o tom, že Česko a Slovensko má svoju „vlastnú“ umelú inteligenciu?
  • To, čo dokáže Deeply, ti vyrazí dych
deeply
Deeply.cz
  • Vedel si o tom, že Česko a Slovensko má svoju „vlastnú“ umelú inteligenciu?
  • To, čo dokáže Deeply, ti vyrazí dych

O umelej inteligencii ChatGPT si už určite počul. Tušil si však, že Česi a Slováci majú svoju „vlastnú“ umelú inteligenciu, ktorá toho dokáže ešte viac? Reč je o Deeply, ktorá môže až neuveriteľne zjednodušiť život najmä všetkým podnikateľom, marketérom, tvorcom obsahu, majiteľom e-shopov, ale aj komukoľvek inému.

Na otázky nám odpovedal jeden z dvoch tvorcov, Štěpán Hlinka, ktorý má na starosti marketing a obchod.

Ako a kedy vo vás skrsol nápad vytvoriť Deeply?

Ja som sa dlho pohrával s myšlienkou, že by som raz chcel mať nejaký softvér alebo aplikáciu. Ale chýbal mi nápad a taktiež schopnosť niečo také naprogramovať. Minulý rok všetci v USA začali hovoriť o AI. Začal to byť obrovský trend a veľké firmy ako Microsoft investovali do tejto revolučnej technológie miliardy dolárov.

deeply
zdroj: Deeply.cz

Keď som sám začal rôzne AI aplikácie skúšať, bolo mi jasné, že toto je budúcnosť. Rovnako, ako to bolo s príchodom internetu.

To, čo letí v USA, sa väčšinou do Česka a Slovenska dostane neskôr, a tak som sa pozrel, či nejaká AI aplikácia na tomto trhu už je a… žiadnu som nenašiel. Zhodou okolností som práve pracoval na inom projekte s mojím kolegom Ondrom Bartákom, ktorý je skvelý programátor.

Na konci roka, 30. 12. 2022, sme si zavolali, nadhodil som tému AI a okamžite sme sa obaja nadchli pre to, aby sme vytvorili prvú AI aplikáciu pre český a slovenský trh. A tak vznikol prvý nápad vytvoriť Deeply.

Kedy ste začali s jeho realizáciou?

Všetko sa udialo veľmi rýchlo. A tu musím vyzdvihnúť prácu Ondra, ktorý začal aplikáciu programovať hneď na začiatku roka, makal 15+ hodín denne a prvú verziu dokončil počas jedného mesiaca! Deeply sme potom oficiálne spustili 15. 2. 2023.

Ako prebiehal tento proces a akej najväčšej výzve ste museli čeliť?

Viac by vám k tomu vývoju povedal asi Ondra, ale najväčšia výzva bola určite premeniť nápad na realitu. Veľa ľudí má dobré nápady, ale realizácia je to najdôležitejšie. Je náročné vymyslieť a vytvoriť produkt alebo službu, za ktorú budú ľudia ochotní platiť svoje ťažko zarobené peniaze.

Ako som povedal, Ondra Deeply programoval 15 hodín každý deň. A tým, že AI je ešte v plienkach, tak sa musel naučiť veľa nových vecí a za chodu ich implementovať.

ai
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Viete nám v skratke povedať, čo Deeply dokáže?

Deeply využíva umelú inteligenciu na tvorbu kvalitného textového a vizuálneho obsahu. Predstavte si, že máte najmúdrejšieho zamestnanca na svete, ktorý nikdy nespí, pracuje 24 hodín denne, nikdy sa nesťažuje a dokáže svoju prácu urobiť v priebehu pár sekúnd. To je Deeply.

Deeply dokáže vytvoriť kvalitný textový obsah, ako sú blogové príspevky, reklamné texty, e-maily, predajné texty, nápady, scenáre pre videá a mnoho ďalšieho. Navyše máme aj rôzne AI modely na generovanie unikátnych obrázkov, ktoré naši zákazníci môžu použiť pre ich sociálne siete, web alebo reklamu.

Drvivá väčšina našich zákazníkov sú podnikatelia alebo ľudia, ktorí pravidelne tvoria obsah. Pre nich je Deeply perfektný, pretože im ušetrí veľa času.

V čom napríklad sa najviac líši od ChatGPT?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Deeply

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá