Olena Zelenská prehovorila: Nikto mi manžela nevezme, dokonca ani vojna

  • Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská poskytla vzácne interview
  • Svojho manžela osobne videla iba druhýkrát od začiatku vojny na Ukrajine
zelenska
TASR/AP/Evgeniy Maloletka, IG/olenazelenska_official
  • Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská poskytla vzácne interview
  • Svojho manžela osobne videla iba druhýkrát od začiatku vojny na Ukrajine

Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská poskytla interview ukrajinskej televízii RADA TV spolu so svojím manželom Volodymyrom Zelenským, ktorý si 20. mája pripomínal tri roky pôsobenia v prezidentskom úrade. V nedeľu o tom informoval portál britskej stanice Sky News. Ukrajinským novinárom poskytli dlhý rozhovor.

Televízne interview, odvysielané v sobotu, bolo iba druhou príležitosťou, keď mohli byť manželia od začiatku vojny na Ukrajine spolu. Olena Zelenská sa totiž z bezpečnostných dôvodov zdržiava na utajenom mieste.

Podľa portálu The new voice of Ukraine prvá dáma v rozhovore spomína na vypuknutie vojny a povedala, že sa už nevie dočkať, kedy sa od svojho manžela dozvie správu o víťazstve. „Moje emócie boli neopísateľné, zmes hrôzy a omámenia,“ povedala Zelenská.

„Okamžite sme si uvedomili, že naše životy sa navždy zmenili. Žijem pre deň, keď mi Zelenskyj konečne povie, že je po všetkom,“ dodáva.

Naďalej nedovolí ničomu zlomiť ich rodinu

Nie je však prekvapená. V interview vysvetľuje, že od samého začiatku manželovej politickej kariéry očakávala ťažké časy.

„Vedela som, že to bude ťažké. A bolo to ťažké, najmä teraz. Nikto vtedy, pred tromi rokmi, netušil, že nás čaká najťažšia výzva zo všetkých a tou je vojna,“ hovorí. Napriek tomu však dodáva, že žiadna udalosť nemôže zlomiť jej rodinu.

Koncom marca sme ťa informovali o interview, ktoré Zelenská poskytla pre nemecký týždenník Die Zeit. V ňom povedala, že sa cíti ako „zlom akčnom filme“. Takisto však vyjadrila presvedčenie, že Ukrajina v konflikte s Ruskom zvíťazí.

„Lov na mňa a na moju rodinu mi pripadá ako zlý akčný film,“ povedala v rozhovore pre Die Zeit. „Rusi chcú môjho manžela dostať pod tlak tým, že sa vyhrážajú jeho rodine,“ povedala. „Je to realistický plán, preto máme silnú ochranu,“ dodala.

Táto vojna je najväčším utrpením pre všetky rodiny

V najnovšom interview povedala: „Najväčším utrpením je táto vojna, ktorá sa začala. Nemôžem povedať, že sa (manžel) od začiatku vojny nejako veľmi zmenil. Bol a stále je spoľahlivý muž a človek. Jeho názory sa nezmenili,“ hovorí. „Naša rodina, tak ako všetky ukrajinské rodiny, je teraz roztrhnutá.“

Moderátor zareagoval: „Vojna vám prakticky vzala manžela.“ Na čo Zelenská odpovedala, že jej manžela nikto nevezme, dokonca ani vojna.

„Žije v práci, sotva ho vidíme. Dva a pol mesiaca sme sa s ním vôbec nestretli. Iba sa telefonicky rozprávame,“ pokračovala.

„Zatiaľ sme mali pár príležitostí stretnúť sa. A som vám vďačná za túto možnosť, pretože teraz spolu trávime čas,“ poďakovala sa Zelenská moderátorovi počas interview za túto príležitosť.

Dodala, že s prezidentom často absolvujú vojnové „večere po telefóne“. „Máme sa dobre, bohužiaľ, nemôžeme si naozaj sadnúť na večeru, porozprávať sa o veciach,“ dodala. „Všetko je v poriadku, vtipkujeme ako každá rodina na Ukrajine a čakáme, kedy sa konečne budeme môcť stretnúť.“

Zdroje: The voice of Ukraine, TASR, BBC 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá