Prvá krajina zavádza za porušenie opatrení trojročný zákaz vycestovania. Na Slovensku pribudlo 82 nakazených

  • Počet pozitívne testovaných pacientov PCR testami sa za včerajší deň zvýšil o 82
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 7399
pandemia, koronavirus
TASR/AP
  • Počet pozitívne testovaných pacientov PCR testami sa za včerajší deň zvýšil o 82
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 7399

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 248 587 za predchádzajúci deň pribudlo 3 193 očkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 945 724 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 5 921 ľudí. Informuje MZSR.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 82 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 15 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Včera bolo ukončených 7 399 RT-PCR vyšetrení a 5 900 antigénnych testov.

Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 72 vzoriek z celkového počtu 181 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 39,8% zastúpenie. Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Košickom kraji (17), nasleduje Banskobystrický (15), Nitriansky (12), Žilinský (11), Bratislavský (9), Trnavský (7), Trenčiansky (6) a Prešovský (5).

Je medzi nimi 44 mužov a 38 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 187 394 a žien 205 094. V nemocniciach je hospitalizovaných 83 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 44 ľudí. Na JIS sú 4 pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 3 osôb. Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 nevzrástol. Celkový počet úmrtí „na Covid“ je 12 534 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 457.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 121 263 pričom takto bolo pozitívne testovaných 392 488 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 37 453 431, z čoho bolo pozitívne testovaných 387 489 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 717 605. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov. Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Za porušenie obmedzení hrozí trojročný zákaz cestovania

Saudskoarabských občanov, ktorí navštívia destinácie  s vysokým rizikom šírenia nákazy nového koronavírusu, čaká po návrate do vlasti trojročný zákaz vycestovania. Oznámilo to v utorok ministerstvo vnútra v Rijáde, píše agentúra AFP.

„Občania, u ktorých sa zistí, že cestovali do krajín s vysokým epidemiologickým rizikom čakajú tvrdé tresty … ako aj trojročný zákaz cestovania do zahraničia,“ oznámilo ministerstvo na Twitteri. 

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

„V dôsledku koronavírusovej pandémie a šírenia nových variantov vírusu ministerstvo varuje pred cestovaním do krajín zo svojho zoznamu destinácií s vysokým epidemiologickým rizikom, a to buď priamo, alebo nepriamo prostredníctvom tranzitu cez iné krajiny,“ dodalo ministerstvo. 

Podľa saudskoarabských aerolínií Saudia majú tamojší občania zákaz cestovať do 16 krajín vrátane susedných Spojených arabských emirátov (SAE). V rámci poslednej aktualizácie cestovných obmedzení začiatkom tohto mesiaca Rijád pozastavil lety do SAE, Etiópie a Vietnamu v snahe vyhnúť sa zavlečeniu nových koronavírusových variantov do krajiny.

K tomuto kroku pristúpili saudskoarabské úrady po tom, ako do zahraničia povolili vycestovať plne imunizovaným ľuďom. Ako pripomína AFP, v Saudskej Arábii boli cesty do zahraničia viac ako rok zakázané.

V Saudskej Arábii doteraz zaznamenali viac ako pol milióna prípadov a vyše 8000 úmrtí spojených s koronavírusom.

Zdroje: NCZI, TASR, MZSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK