Prvá nemocnica v histórii Slovenska získala uznávaný certifikát kvality!

  • Česká Spojená akreditačná komisia už takmer 20 rokov kontroluje kvalitu zdravotníckych zariadení. Po prvý raz udelila certifikát kvality aj slovenskej nemocnici.
  • Česká Spojená akreditačná komisia už takmer 20 rokov kontroluje kvalitu zdravotníckych zariadení. Po prvý raz udelila certifikát kvality aj slovenskej nemocnici.

Nemocnica Medissimo, ktorá patrí do siete súkromných zdravotníckych zariadení ProCare, získala ako prvá na Slovensku certifikát kvality Spojenej akreditačnej komisie. Pripravovali sa na to už od minulého roka, a museli v rámci toho zaviesť nové pravidlá a zmeniť niektoré procesy.

„Mali sme krásne priestory, skvelé technológie, kvalitný personál, ktorí podľa nás robil veci kvalitne a bezpečne, ale uvedomovali sme si, že bude dobré, ak sa na to niekto pozrie aj zvonka. Povedali sme si, že ak máme byť lídrami kvality, musíme prejsť aj prísnou akreditáciou,“ povedal pre TREND generálny riaditeľ ProCare Marek Duban.

prtscr: procare-medissimo.pano3d.eu

Kritériá, na základe ktorých komisia akreditáciu udeľuje, sú častokrát prísnejšie ako zákony. Manuál, v ktorom sú opísané, má 174 strán. Sledujú všetko od dostupnosti starostlivosti, cez hygienu prostredia až po komunikáciu s pacientom.

„Najväčšia chyba, ktorú v nemocniciach vídame, je zle nastavená interná komunikácia. Dôležité je mať zmapovaného pacienta, na čo musí následne nadväzovať integrovaný plán starostlivosti o neho. Naše štandardy vytvárajú synergický efekt, pretože všetci zamestnanci sa spájajú v starostlivosti o pacienta,“ povedala pre TREND Gabriela Franková zo Spoločnej akreditačnej komisie.

prtscr: procare-medissimo.pano3d.eu

Medissimo je síce prvou nemocnicou, no nie úplne prvým zdravotníckym zariadením s touto akreditáciou. Začiatkom minulého roka ju získali tri polikliniky ProCare. Dve bratislavské – na Betliarskej a v OC Central, a Košická poliklinika.

ProCare v získavaní akreditácií pre svoje nemocnice pokračovať. Momentálne sa na audit pripravujú Železničná nemocnica v Košiciach a Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici. Certifikát kvality majú v pláne aj pre Nemocnicu v Michalovciach, ktorá sa momentálne ešte len stavia.

„Boli by sme radi, keby sme v najbližšej dekáde mali všetky zariadenia akreditované. Samozrejme, ale s prihliadnutím na to, kedy boli, alebo v prípade nových polikliník budú, zaradené do siete,“ povedal pre TREND Marek Duban.

prtscr: procare-medissimo.pano3d.eu

Ako Nemocnica Medissimo vyzerá z vnútra si môžeš pozrieť na virtuálnej prehliadke TU.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech