Prvá trieda slovenského realitného trhu. Luxusný penthouse v Bratislave sa cenou od bežného štvorizbáku o moc nelíši

  • Bytovka v roku 2019 získala nomináciu na Cenu za architektúru CE ZA AR
  • Celková výmera ponúkaného bytu aj s pivnicami je 180 metrov štvorcových
  • Penthouse sa dá kúpiť aj na splátky za 1 478 eur za mesiac
BeFunky-collage-31
Arvin & Benet
  • Bytovka v roku 2019 získala nomináciu na Cenu za architektúru CE ZA AR
  • Celková výmera ponúkaného bytu aj s pivnicami je 180 metrov štvorcových
  • Penthouse sa dá kúpiť aj na splátky za 1 478 eur za mesiac

Kto sa rozhodne investovať do nehnuteľností, počíta s tým, že v Bratislave siahne hlboko do peňaženky. V Starom Meste sa 4-izbové byty pohybujú okolo 300 až 900-tisíc, v Novom Meste od 300 až 600-tisíc, v Ružinove to rastie od 250-tisíc eur.

Dnes ti prezentujeme luxusný penthouse na Kolibe, ktorý má lukratívnu a tichú lokalitu v mestskej časti Nové Mesto, pričom priamo úmerná benefitom a vzhľadu nehnuteľnosti je aj cena. Tá je podľa realitnej kancelárie Arvin & Benet 559-tisíc eur. 

Bytovka má názov Rezidencia na Varte a v roku 2019 získala nomináciu na Cenu za architektúru CE ZA AR. Vizualizácie dennej časti vypracovalo architektonické Studio E.

zdroj: Arvin & Benet

Klasické štvorizbáky sú za 400-tisíc

Po jednoduchom prezeraní ponúk toprealít, nehnutelností, realít, či ďalších webov určených pre inzerciu bytov nám vzíde rovnica, že 4-izbové byty v Starom Meste, či už zariadené alebo nie, sa v priemere pohybujú okolo 400-tisíc eur. 

Nájom sa štverá do horibilných čiastok a pravdepodobne do novostavby či do pekne zrekonštruovaného bytu sa pod 1500 eur za mesiac nedostaneš. 

Arvin & Benet ponúka pri konkrétnom penthouse možnosť splátok 1 478 eur za mesiac.

zdroj: Arvin & Benet

Vysnívaný byt bez susedov

Penthouse sa nachádza spolu s ďalšími dvoma bytmi v tichej lokalite, navyše je každý byt situovaný do samotného oddeleného podlažia, takže ťa cez steny ani na poschodí nad tebou nebude počúvať žiaden sused. Anonymita a vysoký počet susedov v bytovke znižuje kvalitu bývania, tu je to presný opak. 

Do jednotlivých bytov sa vchádza súkromným výťahom. 

zdroj: Arvin & Benet

Vzdušnosť a svetelnosť na prvom mieste

Súčasným trendom na slovenskom realitnom trhu je intimita a komfort. Ľudia si radšej vyberajú bytovky s menším počtom bytov a obyvateľov. Je to odklon od hromadného sa sťahovania do výškových, na druhú stranu cenovo dostupnejších barákov.

Výhodou tohto bytu je, že vďaka stavbe, v ktorej je situovaný, intimitu má zabezpečenú. O komfort sa postarali architekti, ktorí vyťažili z výhľadu maximum. Zasadené sú tu veľkoformátové okná a v obývacej miestnosti dostávajú vďaka minimu predelov úplne iný rozmer.

Vizualizácie dennej časti sú orientačné, preto si môže budúci majiteľ vybrať, či chce byt nezariadený, alebo dohodnúť sa s architektmi o budúcom návrhu.

zdroj: Arvin & Benet

K dispozícii sú 3 garáže a 2 pivnice

Interiér bytu disponuje 133 m a 32 m2 terasou. Na výber je však aj dokúpenie troch parkovacích miest, pričom každé stojí 19-tisíc eur. 

Dokúpiť si taktiež môžeš aj dve pivnice. Jednu s rozlohou 8,2 m2 za 12 300 eur a druhú s 6,5 m2 za 9700 eur. Celková výmera bytu aj s pivnicami je 180 m2.

Zdroj: Arvin & Benet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech