Prvé NFT Majka Spirita môžeš mať už dnes a pomôžeš zdravotne postihnutým

Zapojte sa do najväčšej digitálnej charity. Podporte nás, aby sme spolu pomohli tým, ktorí to potrebujú. S týmito slovami Majk Spirit a zástupcovia kryptomenovej platformy WEXO tento týždeň predstavili najväčšiu digitálnu charitu. Klasické charitatívne zbierky nahradili modernou formou − NFT (nezameniteľný token). A práve prvé NFT Majka Spirita vydali s charitatívnym cieľom. Dnes začína predaj NFT aj elektronická aukcia o to najcennejšie NFT z celej kolekcie − DIAMANTOVÉ. Kam až sa vyšplhá jeho cena?

Elektronická aukcia sa začína dnes, 10. 10. 2021 o 20.00. Vyskúšaj si vydražiť NFT Majka Spirita v limitovanej grafickej úprave na http://nft.wexopay.com

„NFT je pre mňa budúcnosť. Mnohí svetoví umelci to už pochopili. NFT dáva umelcom možnosť monetizovať ich tvorbu, opäť posúvať svoje diela fanúšikom. Ale je za tým viac, ako iba predaj produktu. Je to o budovaní novej komunity, ktorá niečo urobila, a za to aj dostane viac, ako ostatní.“ Vysvetlil poslanie NFT Majk Spirit.

zdroj: Wexo – Zľava obchodný riaditeľ Juraj Farkaš, CVO Milan Božik, Majk Spirit a CSO Peter Mariš.

Autori myšlienky, zakladatelia platformy WEXO a raper Majk Spirit, vydali celkom 5 000 kusov z prvého NFT Majka Spirita. Do elektronickej aukcie vložia iba tri. Po jednom kuse z diamantového, zo zlatého a strieborného. Ale nebude to naraz.

„Ako prvú spustíme elektronickú aukciu DIAMANTOVÉHO, toho najcennejšieho NFT Majka Spirita. Táto aukcia pobeží 7 dní. Vyhráva, samozrejme, najvyššia predložená a uhradená ponuka. Až v druhom kole príde na rad ZLATÉ NFT. Tu dáme priestor na predkladanie ponúk 4 dni. A ako posledná v poradí začne elektronické aukcia STRIEBORNÉHO NFT Majka Spirita,“ Milan Božik, CVO platformy WEXO vysvetlil postup elektronickej aukcie troch kusov z prvého NFT Majka Spirita v limitovanej grafickej úprave.

zdroj: Wexo – Štandardná verzia NFT.

Zvyšných 4 997 kusov je určených na predaj. Cena jedného NFT Majka Spirita je 50 €.
Kúp si prvé NFT Majka Spirita a zapoj sa do najväčšej digitálnej charity. Zapoj sa tu: http://nft.wexopay.com

Kúpiť si ho môže každý. Nákup je na prvý pohľad rovnako jednoduchý, ako v e-hopoch. Približne 10 % z uhradenej sumy predstavujú nutné poplatky za platbu (PayPal) a mintovanie NFT na blockchaine Cardano. (mintovanie − prevod diela do digitálnej podoby). Celý výťažok (zvyšné prostriedky získané z aukcie a predaja prvého NFT Majka Spirita) venujeme Asociácii pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch.

„Máme za cieľ takto získať pre pacientov tejto organizácie 250 000 eur. A zároveň tak ukázať nový spôsob využitia týchto unikátnych diel na rôzne smery. Tentoraz je to charita. Nabudúce to bude niečo iné. Sme pripravení prizvať do rozbehnutého vlaku ďalších umelcov s kvalitnými myšlienkami. Už teraz však vieme, že nepôjdeme do všetkého,“ predstavil myšlienku NFT projektov CSO platformy WEXO Peter Mariš.

zdroj: NFT – Strieborná, zlatá a diamantová verzia NFT, ktoré sa 10. októbra začínajú dražiť.

Každý, kto sa zapojí do najväčšej digitálnej charity, ktorú spustil Majk Spirit a autori platformy WEXO, získava okrem nezameniteľného pocitu „pomohol som“ aj vlastníctvo jedného z 5 000 kusov prvého slovenského digitálneho aktíva vytvoreného na charitatívne účely.

NFT funguje na blockchaine rovnako ako kryptomeny. Je to investícia vo forme digitálneho umenia. Pri kúpe Wexo NFT bude jeho majiteľ zapísaný do blockchainu a získa prístup k vlastníctvu digitálneho diela. Podobne, ako keď si kúpite obraz, dáte si overiť jeho pravosť a dáte ho bezpečne uschovať. Majiteľ bude mať svoje dielo prístupné v galérii na platforme WEXO a toto vlastníctvo sa stáva „preukázateľné“ na záznamoch z blockchainu Cardano. Na cardanoscan.io alebo na explorer.cardano.org, kde sa zapisuje každá transakcia. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech