Prvé zranenie Lučanského vo väzbe nebolo pokusom o samovraždu. Potvrdil to Kotleba, ktorý je vo vyšetrovacej komisii

  • Policajný exprezident sa 9. decembra 2020 zranil vo väzbe, hneď sa vyrojili špekulácie o jeho pokuse o samovraždu
  • Vyšetrovacia komisia však zistila, že to tak nebolo
  • Nie je však ešte jasné, ako presne k jeho zraneniu došlo
Milan Lučanský
TASR/Martin Baumann
  • Policajný exprezident sa 9. decembra 2020 zranil vo väzbe, hneď sa vyrojili špekulácie o jeho pokuse o samovraždu
  • Vyšetrovacia komisia však zistila, že to tak nebolo
  • Nie je však ešte jasné, ako presne k jeho zraneniu došlo

Predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian K. vylučuje možnosť, že zranenie bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktoré vzniklo 9. decembra 2020 vo väznici v Prešove, bolo spôsobené pokusom o samovraždu. Marian Kotleba, ktorý je členom komisie zradenej ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) to napísal na sociálnej sieti pod dnešnej návšteve nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

Samovražda to nebola

Presný mechanizmus zranenia sa stále hľadá, ale pokus o samovraždu bol v tomto prípade jednoducho vylúčený,” napísal Marian Kotleba. Zároveň potvrdil, že komisia v piatok 15. januára nenavštívi väznicu v Prešove, kde Lučanský vykonával väzbu. Dôvodom je pozitívny test jedného člena komisie, ktorý je zároveň poslancom parlamentu, na koronavírus.

Komisiu, pozostávajúcu zo 17 členov, zriadila ministerka Kolíková za účelom vyvrátenia pochybností o smrti bývalého šéfa polície. Zastúpenie v nej majú okrem koaličných a opozičných poslancov napríklad aj zástupcovia médií, verejnej ochrankyne práv či prezidentky.

Kto bol Milan Lučanský? Mafiáni z 90. rokov sa pred ním triasli, skončil za mrežami kvôli úplatkom za pol milióna

Úmrtie vyvolalo vlnu konšpirácií

Bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Ešte predtým v prvej polovici decembra musel podstúpiť operáciu po tom, čo sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš.

Ihneď po úmrtí sa vyrojili konšpiračné teórie, podľa ktorých mali Lučanského zavraždiť, alebo dokonca zbiť dozorcovia či známy odsúdenec Mikuláš Černák. Pochybnosti o prípade má vyvrátiť práve vyšetrovanie nezávislej komisie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech