Prvý lietajúci motocykel na svete je tu a vyzerá to na pekelnú jazdu!

  • Drony využívané pre biznis, či už na kamerovanie alebo prepravu zásielok e-commerce spoločností, sú už dávno diskutovanou témou. Čo však najnovšie rozvírilo vody technologickej scény, je lietajúci dron - motocykel na prepravu ľudí.
3975523_hoversurf-scorpion-3-1
hoversurf.com
  • Drony využívané pre biznis, či už na kamerovanie alebo prepravu zásielok e-commerce spoločností, sú už dávno diskutovanou témou. Čo však najnovšie rozvírilo vody technologickej scény, je lietajúci dron - motocykel na prepravu ľudí.

Ak si niekedy videl kultový film Piaty element, zrejme si vieš predstaviť, ako by také lietajúce auto, či v tomto prípade motocykel mohol fungovať. Hoverbike nás k tejto budúcnosti priblížil tak, ako nikdy predtým. Za všetkým stojí ruský startup Hoversurf, ktorý dokázal spojiť koncept dronu a motocykla do jedného a vznikol tak prototyp lietajúceho dronu na prepravu ľudí. Ako inak, než vzduchom!

 

Toto fascinujúce „minilietadlo“ Scorpion-3 je postavené pre jedného pasažiera a nielen, že ťa dokáže zdvihnúť do vzduchu, ale dá ti plnú kontrolu nad jeho riadením. Funguje to veľmi podobne ako keď sedíš na motorke, len s tým rozdielom, že pod sebou nemáš kolesá, ale vrtule. Unikátny vynález kombinuje vzhľad motocykla s technológiou futuristického quadcopteru, ktorý zaručuje rýchlosť, obratnosť a stabilitu. Firma tvrdí, že stroj dokáže ovládať ako profesionál, tak úplný amatér, no jeho oblečenie by malo mať všetky odporúčané bezpečnostné prvky.

Napriek tomu, že ich vznášajúci sa motocykel je vnímaný najmä v súvislosti s extrémnymi športami, Hoversurf dúfa, že Scorpion-3 čoskoro naplní svoj potenciál pre prepravu ľudí. Nie je tak vylúčené, že čoskoro budú „ľudské drony“ bežnou súčasťou dopravy. Rovnako ako iné podobné prototypy, aj Scorpion-3 sa spolieha na vlastné softvérové riešenia a ponúka automatický aj plne manuálny mód riadenia.

Aby bola zaručená najvyššia možná bezpečnosť pilota, Hoversurf má zabudovaný špeciálny systém, ktorý automaticky kontroluje a limituje maximálnu rýchlosť a nadmorskú výšku stroja. Nie je tak možné vyletieť s Hoversurfom do extrémnych výšok. Táto technológia prispieva k prevencii možných nehôd, ktoré by v prípade straty pilota nad kontrolou dronu mohli byť pokojne aj fatálne.

V skutočnosti Scorpon-3 nie je prvým dronom pre prepravu ľudí, ktoré firma Hoversurf postavila. Minulý rok prišla s podobným prototypom, ktorý sa líšil tým, že mohol byť riadený buď manuálne pilotom alebo na diaľku kontrolórom pomocou ovládača. Či už sme k budúcnosti ako z Piateho elementu blízko alebo stále na míle ďaleko, neskutočné vynálezy ako tento posúvajú ľudskú technológiu do nebeských výšin.

Zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech