Prvý „Matovičov skalp“ v boji proti korupcii ide na slobodu. Kajetána Kičuru prepustili z väzby

  • Stíhanie voči bývalému šéfovi Štátnych hmotných rezerv pokračuje ďalej
kičura
TASR/ Ján Krošlák
  • Stíhanie voči bývalému šéfovi Štátnych hmotných rezerv pokračuje ďalej

Bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustili z väzby. Informujú o tom Aktuality. Kičura bol vo väzbe rok a pol a je obvinený z korupcie.

Ide o prvý „Matovičov skalp“ v boji proti korupcii. Kičura sa preslávil aj tým, že uňho našli zlaté tehly v hodnote asi pol milióna eur.

 

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla 21. apríla 2020 obvinenia voči bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv SR za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Bývalý predseda štátnych hmotných rezerv a kamarát Roberta Fica Kajetán Kičura mal spôsobiť päťmiliónovú škodu v tendri na respirátory a hrozí mu 15 rokov väzenia.

Manipulovať mal tendre na nákup zdravotníckych pomôcok, konkrétne respirátorov, chirurgických rúšok či ochranných rukavíc a oblekov. Je preto obvinený z machinácie pri verejnom obstarávaní a z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Z uznesenia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) k jeho väzbe vyplýva, že mu za tendre na zdravotnícke pomôcky hrozí desať až 15 rokov väzenia, keďže mal štátu spôsobiť škodu za päť miliónov eur.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá