Prvý slovenský NFT Marketplace štartuje v spolupráci so slovenskými celebritami 

KF + Separ v2

Blockchain, kryptomeny, NFT? Všetky tieto výrazy nie sú vo svete ešte úplne známe, ale pripravte sa, pretože čoskoro budú. Všetky spomenuté odvetvia ukázali svoje silné stránky a rastúci záujem o ne dokazuje, že ich implementácia do nášho sveta je nevyhnutná. Qorpo je úplne prvá firma na Slovensku, ktorá vytvorila a spustila NFT marketplace a mnoho ďalších produktov týkajúcich sa blockchainu, kryptomien a NFTčiek. Qorpo market naviazal spoluprácu s tými najznámejšími Slovenskými celebritami ako Kontrafakt, Separ a Viktor Sheen, a ich NFTčka budú dostupné na marketplace.

NFT (Non-fungible token)

“Svet sa mení stále a ak chceme prežiť, musíme sa prispôsobiť dobe. Na NFTčkach sa mi páči, že pri ich kúpe má človek istotu originality, ktorá je potvrdená blockchainom a každá séria NFTčiek má iba určitý počet. Je to skvelý spôsob spojenia umelcov a fanúšikov”, povedal Rytmus.

NFTčka sú nezameniteľné tokeny, ktoré nie sú úplnou novinkou, no až v roku 2021 začali silno naberať na popularite. Tieto tokeny majú veľa podobností s kryptomenami ako digitálnosť a transparentnosť, no sú odlišné. NFT je niečo ako súbor dát uložený na blockchaine, vo forme obrázku, GIFu, textu alebo herných postavičiek. Možností využitia NFT je naozaj mnoho a ich prítomnosť núti veľké firmy sa adaptovať novým trhovým podmienkam. 

Tento rok bol pre NFTčka určite najvýznamnejší. Len tento rok sa po celom svete predali tokeny v hodnote viac ako $10 miliárd. NFT zvané ako “collectibles”, alebo “artwork” sa bežne predávajú za milióny dolárov, ako napríklad projekty CryptoPunks či Bored Ape Yacht Club. Okrem umeleckých NFTčiek začínajú byť známe aj herné či hudobné NFT.

Qorpo Market – Spolupráca s Celebritami

Qorpo market je platforma, na ktorej sa bude dať obchodovať s NFTčkami (kupovať a predávať) tak ako s kryptomenami na krypto burzách. Qorpo market ponúka užívateľom viac benefitov, ako napríklad poistenie na svoje NFT, multi-chain a cross-chain riešenia, a špeciálne zameranie na hráčske NFTčka.

Qorpo chce ukázať aj domácemu trhu, že NFTčka majú svoj význam, a preto sa firma rozhodla spolupracovať s niekoľkými celebritami a rapermi. Medzi nich patria mená, ako napríklad Kontrafakt, Separ a Viktor Sheen. Pri príležitosti úspešného spustenia Qorpo marketu bude vytvorených niekoľko NFTčiek od každého zo spomenutých hudobníkov a raperov. Tieto NFTčka budú čoskoro dostupné na Qorpo markete. 

Qorpo – Blockchain Gaming & Metaverse

Qorpo je medzinárodná firma zo Slovenska zameraná na spojenie herného priemyslu s blockchainom, kryptomenami a NFTčkami. Aktuálne má Qorpo funkčnú NFT hru Trade Race Manager, NFT marketplace, krypto peňaženku a token IOI. Čoskoro chce Qorpo taktiež spustiť hru CyberTrade s vlastným Metaversom (digitálny svet), prepojený s kryptomenou CyberCash. Firma chce posunúť hranice vo svojej druhej hre implementovaním Metaversu, čím dá možnosť ostatným hráčom využiť NFTčka v ich hre. 

Qorpo vzniklo snahou niekoľkých ľudí a dokázalo sa rozrásť na 40-členný tím sídliaci v Bratislave. V tomto stále novom odvetví začínal Qorpo ako startup, no teraz je to už veľká a stabilná firma. Tím Qorpo pozostáva z veľkého počtu ITčkárov, marketérov a developerov, ktorí majú na starosti tvorenie blockchainu, NFTčiek, hier a metaversu. Qorpo je jeden z top developerov blockchain hier a metaversu v strednej Európe, a stále má záujem o nových členov, či už developerov, marketérov, streamerov a všetkých ambicióznych ľudí, ktorých zaujíma blockchain a gaming ako taký. 

V prípade záujmu napíš na [email protected]

Charita

Qorpo market ponúka viac vyššie spomenutých benefitov, medzi ktoré patrí aj charita. Pri predaji NFTčiek na marketplace je možnosť dať časť zo zisku na charitatívne účely. Bude možnosť na výber z niekoľkých charít, napríklad na boj s rakovinou, alebo zvieracie útulky a celý proces bude možné sledovať na blockchaine. To znamená, že všetky transakcie budú voľne viditeľné pre každého a rýchlosť platieb bude oveľa rýchlejšia než pri fiat menách (napr. euro). Prevod u banky na Slovensku bežne trvá jeden pracovný deň, zatiaľ čo kryptomeny to zvládnu za pár minút (pracovný či nepracovný deň).

“Páči sa mi, že kombinácia týchto vyspelých technólogií a financií vie nie len veľa ľuďom pomôcť moderne podnikať, ale aj pomôcť na charitatívne účely pre tých, ktorí to naozaj potrebujú”,vyjadrila sa Jasmina.

O Qorpo 

Qorpo je medzinárodná spoločnosť, ktorá sa zameriava na prepojenie hier s blockchainom, kryptomenami a NFT. Qorpo je lídrom v oblasti NFT v strednej Európe a v súčasnosti buduje najkompletnejší ekosystém vo svete NFT s 3 spustenými produktmi – Trade Race Manager, Qorpo Wallet a Qorpo Market. Čoskoro príde ďalší produkt – CyberTrade (hra založená na NFT v úplnom 3D Unity – ovládnite mesto v tomto revolučnom metaverze so svojím zločineckým syndikátom a staňte sa šéfom všetkých šéfov).

Qorpo Web – https://qorpo.co/home

CyberTrade – https://cybertrade.game/

Qorpo Market – qorpo.market/

Záver

Qorpo dokazuje, že inovácie a nové technológie môžu byť dostupné aj na Slovensku. NFTčka a kryptomeny nie sú len nástrojom vyspelých krajín, či ľudí ktorí s nimi vedia robiť. Sú to decentralizované riešenia, ktoré sú dostupné pre každého a ich používanie má mnoho benefitov do ktorých vás Qorpo uvedie. Tí, ktorých toto odvetvie zaujíma sa môžu prihlásiť do firmy s neobmedzenými možnosťami a modernými spôsobmi fungovania. Qorpo chce ľuďom ukázať, že inovácie a úspech môžu do sveta prísť aj zo Slovenska. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie