Psy aj mačky majú vlastné podcasty. Prečo je dobré púšťať im ich?

  • Takmer 74% majiteľov domácich miláčikov v Británii púšťa svojim zvieratám hudbu
  • Zhruba 42% majiteľov uvádza, že ich zviera má obľúbený druh hudby
BeFunky-collage-4
Flickr
  • Takmer 74% majiteľov domácich miláčikov v Británii púšťa svojim zvieratám hudbu
  • Zhruba 42% majiteľov uvádza, že ich zviera má obľúbený druh hudby

Obľúbená služba pre streamovanie hudby Spotify vytvorila zoznamy skladieb a súborov audionahrávok, takzvaných podcastov, ktoré môžu počúvať psy a ďalší domáci miláčikovia, keď zostanú doma bez svojho pána. Reaguje tak na zistenie, že takmer 74 percent majiteľov domácich miláčikov v Británii púšťa svojim zvieratám hudbu, napísali agentúry AFP a Reuters.

Celosvetovo Spotify ponúka zoznamy skladieb, teda playlisty, pre domácich miláčikov vytvorené na základni algoritmov vychádzajúcich z typu zvieraťa a jeho charakteru. K dispozícii sú playlisty pre psov, mačky, škrečky, vtáky a leguány. Playlist je možné doplniť aj fotkou domáceho maznáčika.

Čo ukazujú štatistiky?

Spoločnosť súčasne v Británii ponúka podcasty pre psov, ktoré ich majú zbaviť stresu z toho, že zostal sám doma. Nahrávka začína hovoreným slovom k psovi, ktoré ho má upokojiť, nasledujú pochvalné vyjadrenia a rozprávanie príbehov nahovorených hercami. Súčasťou je tiež upokojujúca hudba.

Spotify uviedlo, že v prieskume zistili, že jeden zo štyroch majiteľov domáceho maznáčika púšťa hudbu, keď je zviera doma osamote. Zhruba 42 percent majiteľov potom uvádza, že ich zviera má obľúbený druh hudby. Štvrtina opýtaných dokonca uviedla, že videli, ako ich miláčikovia na hudbu tancujú.

Spotify vo vyhlásení tvrdí, že ju k tvorbe playlistov pre zvieratá inšpiroval prieskum, podľa ktorého 71 percent ľudí púšťa svojim zvieratkám hudbu a podľa ktorého si osem ľudí z desiatich myslí, že ich zvieraťu sa hudba páči.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech