Super bývanie pod hradom: V centre Nitry vznikajú byty, o ktoré sa mladí Slováci potrhajú

  • V súčasnosti sa mladí, úspešní ľudia aj páry sťahujú do centra miest, kde je stály buzz a všetko je dostupné na pár krokov
  • Tento trend zachytili aj developeri, ktorí solventnej cieľovke ponúkajú moderné a dizajnové bývania presne tam, kde chcú byť
  • Takým projektom je aj Bývanie pod hradom priamo v srdci Nitry
podhradom-1
púpava development - Projekt Bývanie pod hradom
  • V súčasnosti sa mladí, úspešní ľudia aj páry sťahujú do centra miest, kde je stály buzz a všetko je dostupné na pár krokov
  • Tento trend zachytili aj developeri, ktorí solventnej cieľovke ponúkajú moderné a dizajnové bývania presne tam, kde chcú byť
  • Takým projektom je aj Bývanie pod hradom priamo v srdci Nitry

Dnešné vysnívané bývanie mladých profesionálov je presným opakom toho, čo ponúka tiché prostredie dediny s možnosťou turistiky. Všadeprítomný mestský ruch a množstvo lokalít, kam sa dá vybrať, kedykoľvek sa človeku zachce, je veľkým lákadlom. Preto momentálne mladí ľudia volia skôr bývanie v centre než v okolí miest. A tomu sa prispôsobuje aj ponuka.

Polyfunkčnou časťou je v podstate celé mesto

Rezidenčný projekt Bývanie pod hradom je určený presne pre túto cieľovku, teda pre tých, ktorí milujú mesto a život v ňom. Pre úspešných ľudí, ktorí preferujú dynamiku a môžu si dovoliť kvalitné bývanie priamo v centre.

Blízkosť centra dnes preferujú nielen mladí slobodní ľudia, ale aj rodiny. Podľa prieskumu Researchgate sa populácia v mestách od roku 2000 zdvojnásobila a bývanie si v centre nachádzajú študenti, mladí profesionáli aj rodiny.

Pre tieto skupiny ľudí je kľud dediny príliš tichý a chýbajú im v nej možnosti na vyžitie. Bývanie v centre mesta má nesporné výhody ak ide o dostupnosť do práce, zábavu, nákupy, športové aktivity aj gastronomické zážitky.

Tých, ktorí chcú bývať v centre, nebaví sedieť doma a všetko musia mať na dosah. Večeru si radšej dajú v reštaurácii a namiesto televízora si zájdu na párty či do divadla.

Deň je ideálny na prechádzku v parku či v historickom centre, za ktorou nasleduje káva a koláč s kamarátmi či pivo s kolegami a obchodnými partnermi. Nitra do tejto vízie perfektne zapadá, centrálna rušná Kupecká ulica je plná rozkošných kaviarničiek, ktoré nepochybne stoja za návštevu.

zdroj: púpava development – V meste sa vždy niečo deje.

Projekt je navrhnutý s úctou k histórii, no v duchu súčasných trendov

Púpava development, ktorý Bývanie pod hradom realizuje, si dal záležať na tom, aby projekt nielen zapadol do koloritu historických budov v okolí, ale najmä, aby obyvateľom poskytol moderné mestské bývanie.

Tento developer má za sebou už 20 úspešných projektov bytových a rodinných domov v Trnave, Nitre, Stupave a Bernolákove.

Bývanie pod hradom sa nachádza v susedstve areálu Nitrianskeho hradu. Ten obklopuje veľký mestský park, ktorý ponúka množstvo priestoru na aktívny aj pasívny odpočinok či kultúrne vyžitie.

zdroj: púpava development – Pohľad na projekt zvonku.

Na 4 nadzemných podlažiach sa nachádza spolu 33 bytov so štedrými metrami štvorcovými a praktickou dispozíciou, ktoré sú rozdelené na 2- až 4-izbové.

Komfort menšieho bytového domu s privátnym zeleným nádvorím dopĺňa 42 parkovacích miest v podzemnej garáži, súkromné predzáhradky bytov na prízemí a bezbariérový prístup. Okrem záhrad sú k dispozícii aj byty s balkónom či loggiou.

V cene bytov sú štandard, príprava na klimatizáciu, vonkajšie žalúzie aj kobka v cene bytu.

zdroj: púpava development – Ukážka riešenia záhrad.

Okrem okolia je lákadlom aj dizajnový interiér

Bývanie pod hradom ponúka nielen priestranné dispozície bytov, ale aj vyšší štandard navrhnutý architektmi projektu.

Ten zahŕňa drevené podlahy, veľké okná s trojsklom, dizajnovú sanitu či podlahové kúrenie. Finálny výber dizajnu je však na individuálnom štýle každého majiteľa – dá sa teda prispôsobiť, nech je vkus budúcich majiteľov akýkoľvek.  

zdroj: púpava development – Ukážka riešenia kúpeľne.

Projekt Bývanie pod hradom je momentálne vo výstavbe a dokončenie stavby je plánované na koniec budúceho roka.  

Popularita Nitry rastie a trhu s nehnuteľnosťami to praje

Nitra, ako najstaršie mesto na Slovensku, dostáva ľudí svojou minulosťou. Hrad, kalvária a historické centrum ponúkajú návštevníkom aj obyvateľom veľa miest na pekné fotky a prechádzku.

Zároveň je v meste dostatok zelených miest vďaka Botanickej záhrade, parku, Šibeničnému vrchu, vrchu Zobor a novovybudovaným cyklotrasám. Známe Divadlo Andreja Bagara, viaceré galérie a outdoorové festivaly zase ponúkajú rezidentom stále kultúrne vyžitie.

zdroj: Wikipédia, Igor Marhevský – Pohľad na Nitru zhora.

V meste si svoj domov našli aj populárne moderné gastro podniky – nechýba tu burgráreň Bearded Brothers ani tradičná slovenská kuchyňa.

Talianske špeciality ponúka napríklad reštaurácia Friends & Rosario Ristorante a ázijská kuchyňa vládne miestam ako Wasabi Sushi Steak & Lounge Bar či SATORI Fusion Restaurant.

K tomu sa pridávajú podniky pre nadšencov piva, dobrej kávy a chutných dezertov.

Na popularitu aj ceny nehnuteľností vplýva aj blízkosť hlavného mesta a dostatok pracovných príležitostí. Všetky tieto atribúty robia z Nitry vhodné mesto na život a z nehnuteľností nielen dobré bývanie, ale aj skvelú investíciu do budúcnosti.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá