Putin si kopol do Západu. Z chlapcov tam robia dievčatká, je to zločin proti ľudskosti, tvrdí šéf Kremľa

  • Vladimír Putin je už dlhodobo známy svojou anti-LGBTI politikou
  • V jeho najnovšom prejave však obvinil liberálny Západ z toho, že pácha zločiny na deťoch
  • Podľa šéfa Kremľa je totiž možné, aby sa tu deti rozhodovali o tom, či si zmenia pohlavie a rodičia sú odstrčení bokom
Putin LGBTI
TASR/AP, Alexei Druzhinin,Efrem Lukatsky
  • Vladimír Putin je už dlhodobo známy svojou anti-LGBTI politikou
  • V jeho najnovšom prejave však obvinil liberálny Západ z toho, že pácha zločiny na deťoch
  • Podľa šéfa Kremľa je totiž možné, aby sa tu deti rozhodovali o tom, či si zmenia pohlavie a rodičia sú odstrčení bokom

Prejav Vladimíra Putina vo Valdajskom diskusnom klube v Soči okrem kritiky snahy Ukrajiny zapojiť sa do štruktúr NATO preniesol aj reč, kde kritizoval západný liberalizmus a tvrdil, že deťom tam sú vymývané mozgy a páchajú sa na nich zločiny proti ľudskosti.

Na západe sú vraj deti preoperované na iné pohlavie

„Je strašné, keď sa deti na Západe učia myšlienke, že z chlapca sa môže stať dievča,“ povedal šéf Kremľa s dodatkom, že ide o zločin proti ľudskosti. Podľa ruského lídra sa v liberálnych krajinách učia malí chlapci a malé dievčatká, ako sa stať transgender.

„Je to jednoducho príšerný moment, keď sú deti odmalička tlačené k presvedčeniu, že z chlapca sa môže ľahko stať dievča, a naopak. Sú nútení veriť, že majú na výber, zatiaľ čo rodičia sú odsunutí nabok. Dieťa je nútené urobiť rozhodnutie, ktoré môže zničiť jeho život,“ tvrdil Putin.

Podľa neho deti nie sú posielané na konzultácie s psychológom, ale je im menené pohlavie. Tvrdil, že sa to všetko deje pod vlajkou liberalizmu a pokroku. O tom, v ktorej konkrétnej krajine sa majú také praktiky diať, nám však nie je známe.

Rusko je už dlhodobo známe pre svoju nenávistnú politiku voči LGBTI ľuďom. Minulý rok totiž sa v referende hlasovalo o zmene ústavy. Referendum obsahovalo 206 zmien týkajúcich sa rôznych častí ruského politického života.

Od zmien vo fungovaní parlamentu a súdov, cez predĺženie možnosti Putina kandidovať ešte dvakrát na post prezidenta, až po konzervatívne hodnoty a odmietnutie zväzkov osôb rovnakého pohlavia.

V Rusku sú práva LGBTI ešte stále tabu

V referende sa uvádza manželstvo ako výhradný zväzok medzi ženou a mužom. Putinova politika dlhodobo diskriminuje komunitu LGBTI.

Taktika prezidenta a ministra zahraničia Sergeja Lavrova je, že sa dlhodobo tvária, že homosexuáli neexistujú. Lavrov sa raz vyjadril, že Rusi nemajú problém s homosexuálmi, ale s ich propagandou.

Rusi postupne od roku 2006 prijali sériu zákonov, ktoré diskriminujú LGBTI menšinu. Najvýraznejším z nich bol zákon z roku 2013 kriminalizujúci šírenie informácií o netradičných sexuálnych vzťahoch medzi deťmi a mladistvými. Prakticky zakázal podporu práv homosexuálov a za preberanie homosexuality pred deťmi hrozí basa.

Do problémov s ruskými zákonmi sa dostala aj kráľovná popu Madonna, ktorá mala na svojom koncerte v Petrohrade propagovať homosexualitu.

Z minulosti sú známe prípady členov LGBTI komunity, ktorí boli fyzicky napádaní, a tisícky prípadov diskriminácie na základe odlišnej sexuálnej orientácie.

Zdroje: Youtube/Valdai Club, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie