Putin spravil veľké gesto. Posiela ruských armádnych virológov do talianskeho epicentra nákazy

  • Rusko dnes do Talianska posiela osem mobilných tímov vojenských virológov a lekárov
  • V súčasnosti má krajina najnižší počet nakazených - na 11 časových pásiem je ich oficiálne zaznamenaných len 306
Russia_Ukraine257886175828 (1)
TASR/AP
  • Rusko dnes do Talianska posiela osem mobilných tímov vojenských virológov a lekárov
  • V súčasnosti má krajina najnižší počet nakazených - na 11 časových pásiem je ich oficiálne zaznamenaných len 306

Pomocnú ruku Taliansku dnes po Číne podáva aj Rusko, informoval o tom britský portál Daily Mail. Taliansky premiér Giuseppe Conte prijal pomoc od Ruska, ktoré dnes do Talianska posiela osem mobilných tímov vojenských virológov a lekárov, aby tak pomohlo najviac zasiahnutej časti Lombardsko v boji proti koronavírusu. Rusko tak podľa ruskej agentúry Interfax vyšle do Talianska asi 100 vojenských špecialistov na virológiu a epidémie, či mobilné dezinfekčné vozidlá.

V Taliansku včera zaznamenali zatiaľ najvyšší počet úmrtí na koronavírus – za 24 hodín umrelo takmer 800 ľudí. Počet obetí v tejto krajine sa tak zvýšil na 4 825. Talianska vláda sa rozhodla prijať ešte prísnejšie opatrenia. Región Lombardsko je pritom v prísnej karanténe už od 8. marca. Zakázaný je po novom aj  šport na verejných priestranstvách, zavreli všetky trhoviská a továrne – okrem tých, ktoré vyrábajú základné potreby.

Putinov hovorca uviedol, že jeho ponuka na pomoc členovi NATO – Taliansku je „humanitárna“. Pri rozhodovaní o pomoci Taliansku sa Putin primárne riadil humanitárnymi dôvodmi.

Peskov ďalej uviedol, že všetky národy čelia vážnej hrozbe koronavírusu a je potrebné, aby sa ich úsilie a schopnosti spojili, aby túto pandémiu porazili.

Nakazených v Rusku je len 306

Tento krok Ruska naznačuje istotu, že šírenie vírusu v krajine majú pod kontrolou. Prezident Putin po vypuknutí epidémie vo Wuhane  uzavrel hranicu s Čínou dlhú 2 615 km. Vyhlásil tiež, že vírus je v krajine „všeobecne pod kontrolou“ a prisľúbil zintenzívnenie testovania.

Putin je pred infekciou nepretržite chránený. Všetci pracovníci jeho úradu, s ktorými prichádza do styku v rámci svojho harmonogramu podliehajú povinnému testovaniu na pravidelnej báze.

V sobotu Rusko zaregistrovalo svoju prvú smrť pacienta infikovaného koronavírusom.

Zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech