Putin zažíva historicky najhoršie časy jeho popularity, ukázal nezávislý prieskum

  • S jeho politikou však súhlasí len 12 percent mladých ľudí vo veku 18-24 rokov
  • Kremeľ nie je ochotný veriť týmto prieskumom
putin
TASR/AP/ikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo
  • S jeho politikou však súhlasí len 12 percent mladých ľudí vo veku 18-24 rokov
  • Kremeľ nie je ochotný veriť týmto prieskumom

 Na 59 percent klesol počet Rusov, ktorí súhlasia so spôsobom, akým prezident Vladimir Putin vedie ich krajinu. Vyplýva to z aprílového prieskumu Analytického centra Jurija Levadu, známeho ako Centrum Levada, ktorého výsledky boli publikované v stredu.

Centrum zároveň so zverejnením svojich zistení informovalo, že ide o vôbec najnižšiu úroveň podpory pre Putinovu politiku, akú kedy v obdobných sondážach zaznamenalo.

Mladí ho nemusia

Putin je podľa najnovšej sondáže tohto najväčšieho ruského nezávislého prieskumného inštitútu stále populárny medzi skupinami obyvateľstva, ktoré „majú obmedzenú schopnosť zmeniť svoj život k lepšiemu“, akými sú napríklad starí ľudia či určitá skupina vidieckeho obyvateľstva.

S jeho politikou však súhlasí len 12 percent mladých ľudí vo veku 18-24 rokov.

Prieskum sa uskutočnil v apríli v čase, keď už Rusko malo viac prípadov osôb nakazených novým koronavírusom než susedná Čína, ktorá je pôvodcom tohto vírusu.

Kremeľ nie je ochotný veriť

V dôsledku pandémie utrpelo aj ruské hospodárstvo závislé od ropy, ktorej obmedzený predaj tak ceny znížil na ich historické minimá, uvádza agentúra DPA s odvolaním sa na Centrum Levada. To tiež pripomína, že medzi Rusmi, ktorí nedostali „v čase narastajúcej hospodárskej krízy očakávanú pomoc“, narastá nespokojnosť.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov zistenia sondáže zavrhol s tým, že výsledky iných prieskumov priniesli opačné výsledky.

„Viackrát sme už povedali, že používajú iné metódy. Nie sme ochotní úplne veriť výsledkom týchto prieskumov,“ povedal agentúre Interfax.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech