Quality Unit: Ako hľadáme skvelých ľudí do timu

 • V každej firme prichádza z času na čas k personálnym zmenám. Časy, keď sa pre jednu spoločnosť pracovalo 30 rokov sú preč. Ľudia prichádzajú a odchádzajú a preto treba byť konštantne pripravený. Ako zaujať výnimočných ľudí, alebo ako sa stať “výnimočným” uchádzačom?
image_1432224316.jpeg
 • V každej firme prichádza z času na čas k personálnym zmenám. Časy, keď sa pre jednu spoločnosť pracovalo 30 rokov sú preč. Ľudia prichádzajú a odchádzajú a preto treba byť konštantne pripravený. Ako zaujať výnimočných ľudí, alebo ako sa stať “výnimočným” uchádzačom?

 

Do Quality Unit vždy hľadáme výnimočných ľudí, zvyčajne šikovnejších, ako sme my sami. Nerobíme žiadne špeciálne fígle ani hacky. Takýto je bežný postup:

 

Cvčka

 

Pozeráme každé jedno CV. Niektorým venujeme viac času, niektorým menej. Z CV sa dá vyčítať všeličo, často krát aj úplné “hlúposti”. Napríklad, zo skúseností vieme, že existujú 2 typy Microsoft „expertov“ a len jedni sú pozvaní na pohovor.

 

Expert typ 1

Microsoft Word – Expert

Microsoft Excel – Expert

Microsoft Powerpoint – Expert

Microsoft Outlook – Expert

 

Expert typ 2

MS Office – Expert

 

 

 

 

Pro tip: Namiesto 4 riadkov v CV zaplňených hlúposťami ich využi na niečo užitočné. Prekladáš titulky pre seriály? Napíš. Hackol si na gymply web školskej jedálne? Napíš.

 

More pro tips:

 •        Máš CV na 3 strany? Ak nie si totálny skiller tak to ani neposielaj.
 •        PDF sa pozerá ľahšie
 •        Zopár viet v sprievodnom emaily neuškodí, vyžaduje si pozícia AJ? Napíš ich rovno v Aj.

 

 

Pohovor: štačí 10 minút?

 

Zručnosti a skilly sa dajú naučiť. Prístup nie. Po prvých desiatich minútach pohovoru vieme odhadnúť, aký prístup má uchádzač. Pozná našu firmu, prečítal si niečo o tom, čo robíme, pozrel si naše produkty? Záujem o tieto informácie je polovica úspechu. Druhá polovica sú skilly, osobnosť, vystupovanie a všetko ostatné.

 

Drvivá väčšina uchádzačov na inzertných portáloch rad radom posiela Cvčka a ani nevedia kam. Stalo sa nám, že prišiel chalan, ktorý si pomýlil našu firmu s inou, kde poslal tiež CV.  Na pohovore ani nevedel, v akej firme je. Ou eM Dzi

 

 

Kde hľadáme talenty?

 

Nábor u nás prebieha stále a všade. Pre výnimočných sa miesto nájde vždy. Neobmedzujeme sa na „kapacity“. Sme otvorení a radi sa stretneme s každým, kto má čo povedať.

 

Nestrácame čas:

 

 •   Nerobíme 5 kolové pohovory s 15 testami
 •   Nepýtame sa uchádzačov, kde sa vidia o 5 rokov
 •   Nezaujímajú nás ich 3 slabé a 3 silné stránky
 •   Nie je pre nás podstatné, prečo odchádza z druhej firmy alebo prečo nepracoval pol roka

 

Nemáme „šablónu“ perfektného uchádzača

Každý je výnimočný a môže ponúknuť niečo iné. Skilly sa naučiť dajú, ale prístup… viď hore.

 

 

 

 

Kvality, ktoré uznávame

 

Výnimoční ľudia sa vedia motivovať sami, bez akýchkoľvek podnetov zvonka. Vedia pracovať bez kontroly, robiť prácu, ktorú nemusia (áno, takí existujú). Výnimoční ľudia nikdy nerobia „na niekoho“, vždy robia pre svoje vlastné dobro. Sú priateľskí, úprimní a práca ich baví.

 

Myslíš si, že by si sa k nám hodil? Aktuálne hľadáme:

 

 •        IT Support
 •        PHP/Java Programátor
 •        V čom sa cítiš byť výnimočný

 

Napíš nám.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK