Rád fotíš cez mobil? Ukáž svetu svoje nadupané zábery a vyhraj 10-tisíc eur

  • Ak rád fotíš mobilom, Huawei ti prináša súťaž, do ktorej môžeš prihlásiť svoje fotografie aj ty
  • Hlavná cena sa šplhá do výšky 10 tisíc eur
  • Prihlásiť sa do nej môžeš len do 11. augusta
archív Startitup
  • Ak rád fotíš mobilom, Huawei ti prináša súťaž, do ktorej môžeš prihlásiť svoje fotografie aj ty
  • Hlavná cena sa šplhá do výšky 10 tisíc eur
  • Prihlásiť sa do nej môžeš len do 11. augusta

Moderné technológie nás priviedli až do bodu, že pekný záber dokáže vznikúť aj vtedy, keď fotíš mobilom. Vďaka vysokej ostrosti a megapixelom už tieto fotografie nie sú považované za amatérske, dokonca sa nimi niektorí ľudia vedia živiť.

Ak patríš medzi ľudí, ktorí robia dokonalé fotografie cez mobil, zbystri pozornosť. Huawei ti prináša súťaž, do ktorej môžeš prihlásiť svoje fotky aj ty. Musíš sa však poponáhľať, uzávierka na odovzdanie je 11.augusta. Hlasovanie divákov na webe prebieha do 18.augusta.

Hlavná cena sa šplhá do výšky 10 tisíc eur a všetky diela sa objavia na medzinárodnej stránke, ktorá patrí medzi navštevovanejšie na svete.

Aby si fotil dobre, nepotrebuješ drahú techniku

Zachytenie výnimočných okamihov si v dnešnej dobe nevyžaduje drahú techniku ani vybavenie. Všetko, čo potrebuješ, je zmysel pre detaily – a tiež vytiahnuť smartfón z vrecka v správnej chvíli. Práve vďaka mobilným fotoaparátom sa dnes môže umelcom stať naozaj každý.

zdroj: Huawei

Zabodovať môžeš v šiestich kategóriách

Úlohou súťaže Huawei Next Image je nielen upozorniť na stále rastúcu obľubu fotiek urobených mobilom, ale vypátrať aj talentovaných fotografov, ktorí k foteniu vydarených snímkov používajú smartfóny. Nádejní umelci môžu súťažiť v šiestich kategóriách.

#Emotion Tag – vyjadrenie emócií prostredníctvom fotografie.

Faces – experimentovanie s identitou a silou portrétovej fotografie.

Hello, Life! – zdieľanie emócií a inšpirácie z každodenných zážitkov.

Going the Distance – objavovanie nových miest a zážitkov s využitím nových funkcií mobilného fotoaparátu, ako sú teleobjektív, super širokouhlý snímač alebo makro fotografie.

Storyboard vyrozprávanie príbehu v 9 snímkach, mriežka fotografií, ktorá zachytáva pútavý príbeh.

Video kategória: Life Now – zachytenie príbehu na videu s dĺžkou max. 30 sekúnd.

zdroj: Huawei

Prečo máš šancu práve ty?

Narozdiel od minulého ročníka sa súťaží podľa regiónov. My spadáme do strednej a severnej Európy. To znamená, že máš väčšiu šancu na výhru. Fotografie budú zverejnené na webe a okrem poroty hlasuje aj verejnosť. Tí udeľujú tým najzaujímavejším Cenu divákov.

Oborná porota vyberá výhercov v jednotlivých kategóriách. Posudzuje najmä umeleckú stránku, objektívnu kvalitu a jedinečnosť snímky. Pozvanie do poroty prijal prezident Huawei CBG pre stredoeurópsky región Yanmin Wang, poľský fashion fotograf Marcin Tyszka, dánsky fotograf celebrít Nikolaj Thaning Rentzmann, architekt Yener Torun či slávny majster objektívu VuTheara Kham, ktorý sa preslávil hrou so svetlom a grafikou v pouličných záberoch.

zdroj: Huawei

Čo získaš?

Na víťaza hlavnej ceny čaká notebook Huawei MateBook 13, inteligentné hodinky Watch GT a finančná odmena 10 000 EUR. Ďalej získa e-voucher v hodnote 250 dolárov na portáli Trip Advisor.

Výhercovia prvej ceny v každej kategórii získajú Huawei MateBook 13, hodinky Watch GT, prémiový smartfón Huawei P30 Pro a 2 000 eur, rovnako ako e-voucher v hodnote 250 dilárov na portáli Trip Advisor.

Pre víťazov druhej ceny v každej kategórii je pripravený fotosmartfón Huawei P30 Pro. Výhercovia tretieho miesta v každej kategórii získajú Huawei P30. Víťaz Ceny publika vyhrá smartfón Huawei P30 Pro a hodinky Watch GT.

zdroj: Huawei

Zapoj sa

Ak sa chceš do súťaže zapojiť, nepotrebuješ techniku za tisíce. Stačí ti, aby si fotku odfotil smartfónom značky Huawei. Jediné kritérium je, že by mala spĺňať parametre súťažných kategórií.

„Nemusíte byť profesionáli na to, aby ste svetu ukázali svoj fotografický talent. Jediné, čo k tomu potrebujete, je smartfón Huawei,“ odkazujú tvorcovia.

Zdroj: Huawei

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech