Rád nosíš „veselé“ ponožky? Podľa štúdií si úspešnejší a kreatívnejší

  • Tiež sa ponožky výrazných farieb a s rôznymi vzormi stali tvojou novou závislosťou? V tom prípade ťa určite zaujmú výsledky týchto nových štúdií. Farebné ponožky toho o tebe totiž prezrádzajú viac, než by si si myslel.
  • Tiež sa ponožky výrazných farieb a s rôznymi vzormi stali tvojou novou závislosťou? V tom prípade ťa určite zaujmú výsledky týchto nových štúdií. Farebné ponožky toho o tebe totiž prezrádzajú viac, než by si si myslel.

Odhaľujú tvoju osobnosť

Pre mnohých ľudí je konformita štýlom života. Nechcú sa od väčšiny ľudí ničím odlíšiť, chcú jednoducho zapadnúť do davu. Keď niekto nezodpovedá všeobecnému vkusu spoločnosti, môže byť považovaný za neseriózneho, či za detinského. Ak však chceš byť iný, vyjadriť to môžeš aj svojím oblečením. Áno, napríklad aj ponožkami. Práve ony majú obrovský potenciál dostať na povrch záblesk individuality každého, kto chce byť jedinečný.

Čo o tebe veselé ponožky dokážu prezradiť?

Nedávna harvardská štúdia sa zaoberala teóriou, ktorá hovorí, že ľudia, ktorí odmietajú konformitu, môžu byť vnímaní ako šikovnejší oproti tým, ktorí pravidlá konformity prijali. Tento predpoklad sa potvrdil, no akú má spojitosť s tým, že rád nosíš červené, neónové, či dúhové ponožky?

V rovnakej štúdii sa totiž potvrdilo aj to, že ľudí, ktorí nosia veselé, farebné či inak výrazné ponožky, vnímajú iní ľudia ako oveľa viac kreatívnych a úspešných oproti ľuďom s „nudnými“ ponožkami. Podnetom pre štúdiu bolo nosenie výrazných ponožiek úspešnými biznismenmi. Nie je ničím výnimočným vidieť muža v dokonale uhladenom, drahom obleku, spod ktorého mu vytŕčajú ponožky napríklad neónovej farby. Ako potvrdila aj samotná štúdia, ide o istý prejav „rebélie“, resp. odmietania konformity, ktorá však má na druhých ľudí pozitívny efekt – takýto výber ponožiek totiž hovorí o zdravom sebavedomí ich hrdého nositeľa, rovnako ako o jeho odvahe.

Zdroj: baremagazine.org

Žiarivé ponožky ovplyvňujú aj tvoje kognitívne schopnosti

Keď sa pri obliekaní rozhodneš pre výrazné vzory a farby svojich ponožiek, stane sa ešte niečo zaujímavé – posilnia sa tvoje kognitívne schopnosti. Sociálny psychológ Dr. Adam Galinsky je totiž autorom ďalšej štúdie, ktorá jasne preukázala, že to, čo na sebe máme oblečené, výrazne ovplyvňuje to, ako sa cítime, ako rozmýšľame a podobne.

To sa samozrejme týka aj ponožiek. Ak na seba upozorníš nejakými výraznými, dávaš tým nielen sebe, ale aj druhým najavo svoju jedinečnosť, kreativitu a sebadôveru. To ti pomôže k dobrému pocitu zo seba samého, ktorý je zaručeným kľúčom k úspechu v akejkoľvek oblasti.

Výrazné ponožky sú však aj symbolom toho, že ti nezáleží na tom, čo si o tebe myslia druhí. Záleží ti len tom, aby si sa ty sám cítil najlepšie – a to je pre teba v jednofarebných čiernych alebo bielych ponožkách priam nemožné! :-)

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech