Rado sa živí cestovaním po Slovensku. Prezradil nám exkluzívne tipy na cestovanie, ktoré inde nenájdeš

  • Spoznaj miesta na Slovensku, ktoré nie sú plné turistov
  • V tomto regióne nájdeš rozhľadňu, jedinú svojho druhu
  • Podrobný itinerár na výlety po Slovensku
Rado cestuje po Slovensku a hľadá unikátne miesta
Rado cestuje po Slovensku a hľadá unikátne miesta Radoslav Hoppej
  • Spoznaj miesta na Slovensku, ktoré nie sú plné turistov
  • V tomto regióne nájdeš rozhľadňu, jedinú svojho druhu
  • Podrobný itinerár na výlety po Slovensku

Radoslav Hoppej má 35 rokov a jeho práca na plný úväzok je cestovanie po našej krajine. Pred šiestimi rokmi založil cestovateľský blog s názvom Nie je túra bez Štúra. Vtedy ešte sám nečakal, že sa dopracuje tam, kde je dnes. Vďaka jeho tipom sa ľudia dostanú na miesta, o ktorých by ani netušili, že na Slovensku sú.

Rado nám v rozhovore exkluzívne ponúkol itineráre na miesta po Slovensku, o ktorých vie málo ľudí, ale nepochybne sa ich oplatí navštíviť.

  • Ako Rado hľadá nové neprebádané miesta na Slovensku?
  • Čím sú jedinečné jednotlivé slovenské regióny?
  • Prečo cestuje po Slovensku sám?
  • Čím je jeho cestovateľský blog iný od ostatných blogov?

Kto chce lepšie spoznať Slovensko, určite natrafí na tvoj cestovateľský blog s názvom Nie je túra bez Štúra, ktorý si založil pred niekoľkými rokmi. Prekonalo to tvoje očakávanie, keď sa pozrieš na tvoje začiatky?

Priznám sa, že keď som s blogom začínal, tak som veľmi ani nevedel, do čoho idem. Takto s odstupom času si uvedomujem, že som bol na začiatku asi aj trošku naivný. Ja som vedel len to, že chcem cestovať po Slovensku a písať o tom.

Rovnako tak som sa od prvého dňa nastavil, že ma to raz bude živiť, a veľmi sa teším, že to tak už niekoľko rokov aj je. Aj keď je to ešte aj dnes občas náročné, tak som rád, že môžem robiť to, čo ma baví, a teším sa z každého menšieho či väčšieho úspechu. Takže áno, prevýšilo to moje prvotné očakávanie.

Na začiatku si navštevoval miesta, kde bol aj samotný Štúr. Čím alebo kým sa inšpiruješ dnes? Po koho stopách chodíš a hľadáš nové miesta?

Aktuálne sa zameriavam najmä na menej známe miesta či pamiatky u nás, ktoré sú však nejakým spôsobom unikátne. Či už v rámci našej krajiny, Európy či dokonca sveta.

Rovnako tak mi zvyknú písať občas aj ľudia s tipmi, čo zaujímavé sa nachádza v mieste, kde bývajú. A tretím zdrojom sú aj spolupráce, ktoré ma tiež istým spôsobom ovplyvňujú pri výbere miest.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Radkoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura)

Blog píšeš po slovensky. Nerozmýšľal si nad tým, že by si oslovil aj zahraničných turistov?

Priznám sa, že zatiaľ mi slovenčina vyhovuje. Po troch rokoch života v Rakúsku si ešte aj dnes užívam náš jazyk. Ale môže sa stať, že niekedy v budúcnosti by som sa zameral aj na zahraničných turistov. Uvidím, ako sa projekt bude vyvíjať.

Cestuješ sám. Nie je to nebezpečné? Stalo sa ti už niekedy na cestách, že si si povedal, „bodaj by som tu mal parťáka“?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá