Radoslav Hoppey so Štúrom objavuje Slovensko a dokazuje, že cestovateľské sny sa týkajú aj našej krajiny

  • Mladý Slovák sa rozhodol vymeniť prácu v zabehnutej firme vo Viedni za cestovanie naprieč Slovenskom. Zdá sa, že sa to oplatilo.
star
facebook.com/hoppeyrcom
  • Mladý Slovák sa rozhodol vymeniť prácu v zabehnutej firme vo Viedni za cestovanie naprieč Slovenskom. Zdá sa, že sa to oplatilo.

Rado je je 28-ročný rodák zo Spiša, vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského a je autorom cestovateľského blogu Nie je túra bez Štúra. Rado však nie je len jedným z mnohých blogerov blúdiacich svetom. Jeho cesty vedú naprieč Slovenskom. Chce totiž ľuďom dokázať, že Slovensko ponúka naozaj veľa krás a nie je to len klišé.

Po Slovensku cestuje spoločne so Štúrom

„Tetovanie Ľudovíta Štúra, ktoré mám na ruke som si dal ešte vo Viedni. Štúr je s mojím životom prepojený už pomerne dlho, ani neviem prečo  Písal som o ňom, okrem iného, aj bakalárku a práve on je pre mňa symbolom Slovenska. Preto to tetovanie. A názov blogu vznikol celkom rýchlo. Vedel som, že ho chcem mať prepojený so Štúrom, lebo sa mi to zdá celkom fajn, keďže blog je o Slovensku,“ vyjadril sa v rozhovore pre Odzadu.sk

Bloguje, lebo sa nebál urobiť prvý krok

„Nápad založiť blog som mal v hlave už dlhé roky, len tu neboli tie klasické vyhováračky pred samým sebou, že kto by to čítal…nemám na to čas..musím pracovať. O cestovaní som v minulosti extra nesníval. Nie som ten typ, čo začal cestovať už s plienkou a robí to tak celý život. No dnes je to inak a cestovanie a spoznávanie nových miest je pre mňa top,“ objasňuje Rado vo svojom blogu.

Zo dňa na deň blogerom

Naplno sa venovať písaniu a blogu znie ako sen. Jeho realizácia však nie prechádzkou v ružovej záhrade. Platilo to aj v Radovom prípade. Ten po vyštudovaní, preňho trochu zbytočného odboru kulturológie, akosi nevedel, ako sa zaradiť do bežného „dospeláckeho života.“


„Nedarilo sa mi nájsť prácu  celkom depky a hlavne milión alternatív, čo somnou bude. Potom som vyše pol roka robil administratívu v medzinárodnej spoločnosti a každý jeden deň som vedel viac , že TOTO určite nie je pre mňa,“ píše Rado na svojej stránke.

Po pár rokoch života v zahraničí sa rozhodol dať v dobre platenej práci výpoveď a venovať sa svojmu snu. „Áno, ono to znie mega cool, že som to urobil. No nebolo to vôbec ľahké rozhodnutie. Trvalo mi to pár mesiacov, ktoré boli vyplnené len zoznamami PRE a PROTI,“ podotkol. 

Moho Slovákov nepozná krajinu, v ktorej žije


Za pár mesiacov sa Radovi podarilo získať stovky fanúšikov, ktorým ukazuje miesta, o ktorých možno ani nevedeli, že existujú. Predsa len, koľko mladých Bratislavčanov videlo Slovenský raj len na obrázku? A koľko Košičanov nikdy nespoznalo „malý Rím“ – Trnavu, či vinárske mestečká v Malých Karpatoch. Aj prostredníctvom Radovho blogu majú stovky ľudí, možnosť inšpirovať sa cestami mladého Slováka a dozvedieť sa o našej krajine niečo viac.

Ak ťa Radov príbeh zaujal určite čítaj jeho blog, sleduj Facebook Nie je túra bez Štúra ako aj jeho Instagram.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech