Rakúsko dnes otvára svoje hranice. Ruší aj hraničné kontroly na vybraných priechodoch so Slovenskom

  • Hraničné kontroly v SR sa budú podľa polície naďalej vykonávať
  • Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia: negatívny test na Covid 19 nie starší ako 4 dni
virus_outbreak_austria762963702054-1090x610
TASR/AP Photo/Ronald Zak
  • Hraničné kontroly v SR sa budú podľa polície naďalej vykonávať
  • Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia: negatívny test na Covid 19 nie starší ako 4 dni

Od nedele 17. mája ruší Rakúsko systematické kontroly zo svojej strany na vnútorných hraniciach so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Nemeckom, Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom. Kontroly s Talianskom a Slovinskom zostávajú zachované. Na sociálnej sieti o tom informoval Policajný zbor SR.

Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia: negatívny test na Covid 19 nie starší ako 4 dni alebo 14-dňová povinná domáca karanténa – okrem presne daných výnimiek. Tieto opatrenia budú policajné hliadky v Rakúsku náhodne kontrolovať.

Hraničné kontroly v SR sa budú podľa polície naďalej vykonávať. Hoci Rakúsko od nedele otvára hranice so Slovenskou republikou, neznamená to, že rovnaké pravidlá platia aj pri vstupe na naše územie.

zdroj: TASR

„Naším cieľom je dosiahnuť čo najviac slobody a čo najmenšie obmedzenia. Toto malé uvoľnenie bude ďalším malým krokom smerom k normálnemu stavu najmä pre ľudí žijúcich v pohraničí a pre pendlerov,“ uviedli podľa vyhlásenia Nehammer, Schallenberg a Edtstadlerová. „Kontroly zdravotníckych orgánov a polície budú menej časté a iba náhodné,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

V tomto prípade je potrebné riadiť sa opatreniami stanovenými v Slovenskej republike. Pre osoby prichádzajúce na Slovensko stále platí povinnosť štátnej karantény, pričom pre niektoré skupiny ľudí platia výnimky za jasne stanovených pravidiel.

„Súbežne s Nemeckom, Lichtenštajnskom a Švajčiarskom sa teraz uvoľňujú hraničné kontroly zo strany zdravotníckych orgánov a polície na hraniciach s Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom,“ uvádza portál Vienna.at

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech