Ralph Lauren podporí boj proti koronavírusu miliónmi eur a zabezpečí štvrť milióna ochranných masiek

  • Na šírenie sa koronavírusu po celom svete už zareagovala aj známa dizajnérska značka Ralph Lauren
  • Prostredníctvom svojej nadácie sa zaviazala poskytnúť 10 miliónov dolárov ( viac ako 9 miliónov eur) na pomoc v boji s pandémiou
sun
wikimedia.org, Ralph Lauren Mediaroom
  • Na šírenie sa koronavírusu po celom svete už zareagovala aj známa dizajnérska značka Ralph Lauren
  • Prostredníctvom svojej nadácie sa zaviazala poskytnúť 10 miliónov dolárov ( viac ako 9 miliónov eur) na pomoc v boji s pandémiou

Okrem iného luxusná značka nadviazala spoluprácu s jej výrobnými partnermi v USA, vďaka ktorej bude schopná zabezpečiť 250 000 masiek a 25 000 ochranných oblekov, pre ľudí, ktorí to potrebujú.

„V centre našej spoločnosti vždy existoval duch spolupatričnosti, ktorý inšpiruje našu kreativitu, našu dôveru a predovšetkým našu vzájomnú podporu. V posledných týždňoch a mesiacoch sa tento duch nikdy nevytratil,“ povedal Ralph Lauren, výkonný predseda a hlavný kreatívny riaditeľ. „Veríme, že bez ohľadu na to, kto sme alebo odkiaľ pochádzame, všetci sme prepojení. Preto podnikáme kroky, na prekonanie tejto krízy.“

The Ralph Lauren Corporation is starting the production of 250,000 masks and 25,000 isolation gowns with our U.S. manufacturing partners for donation to support the fight against COVID-19.

Gepostet von Ralph Lauren am Donnerstag, 26. März 2020

  

Ralph Lauren Corporate Foundation sa rozhodla podporiť aj všetkých jej zamestnancov, ktorých súčasná situácia nejakým spôsobom zasiahla. Či už ide o zabezpečenie lekárskych potrieb alebo starostlivosti o staršie osoby či deti. Ralph Lauren tiež prispeje do Svetového zdravotného úradu COVID-19, ktorý podporuje krajiny v prevencii, odhaľovaní pandémie.

Gepostet von Ralph Lauren am Freitag, 8. November 2019

Peniaze poputujú aj ľuďom, ktorých zasiahla rakovina a momentálne patria medzi jednu z najohrozenejších skupín. Značka tak nadviaže na jej viac ako 20 ročné aktivity v oblasti liečby rakoviny, prostredníctvom jej špeciálneho fondu Pink Pony. Ďalšia časť finančných prostriedkov bude určená Rade módnych návrhárov v USA, ktorá podá pomocnú ruku zasiahnutej dizajnérskej komunite.

„Uvedomujeme si, že ide o bezprecedentnú krízu, ktorá si vyžaduje rôzne reakcie na rôzne potreby na rôznych miestach. Preto financujeme viaceré aktivity na podporu komunít po celom svete,“ povedal Patrice Louvet, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti. 

Pomáha aj majiteľ luxusných značiek ako Louis Vuitton, Givenchy a Tiffany & Co

Masívny konglomerát luxusného tovaru LVMH, ktorý zahŕňa značky ako Louis Vuitton, Moët, Hennessy oznámil zásadný krok. Tri z jeho najväčších značiek sa na určitý čas preorientujú na výrobu dezinfekčných gélov na ruky, ktorých je momentálne nielen vo Francúzsku akútny nedostatok. Podľa predsedu a výkonného riaditeľa LVMH Bernarda Arnaulta sa majú  tieto produkty bezplatne distribuovať zdravotníckym orgánom a nemocniciam v krajine.

zdroj: wikimedia.org- Jérémy Barande

LVMH chce tento záväzok dodržiavať tak dlho, ako to bude potrebné, predovšetkým bude prihliadať na potreby francúzskych zdravotníckych orgánov. Riaditeľ LVMH však zodpovedným orgánom v krajine nepomáha prvýkrát, po požiari v katedrále Notre Dame prispel na jeho rekonštrukciu sumou 200 miliónov dolárov. Čistá hodnota majetku tohto Európana sa odhaduje na 70 miliárd dolárov.

Zdroj: corporate.ralphlauren.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech