Rami Malek získal Oscara za Bohemian Rhapsody. Na city diváka zahral aj Pixar

  • Pre Maleka, ktorý je egyptského pôvodu, je to prvý Oscar
  • Je taktiež držiteľom Zlatého glóbusu, ceny British Academy Film Awards (BAFTA) i ocenenia Primetime Emmy Award
bag
ew.com, youtube.com
  • Pre Maleka, ktorý je egyptského pôvodu, je to prvý Oscar
  • Je taktiež držiteľom Zlatého glóbusu, ceny British Academy Film Awards (BAFTA) i ocenenia Primetime Emmy Award

Cenu americkej filmovej akadémie Oscar pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe získal Rami Malek, ktorý stvárnil rolu frontmana britskej kapely Queen Freddieho Mercuryho vo filme Bohemian Rhapsody. 37-ročný Malek v ďakovnej reči okrem iného pripomenul, že jeho rodičia sú egyptskí imigranti a on je ešte len prvou generáciou Američanov v jeho rodine.

Spomenul tiež Mercuryho, ktorý bol homosexuál a imigrant a svoj život podľa Maleka žil „nekompromisne“. Ocenením Maleka si snímka režiséra Bryana Singera na konto pripísala už štvrté prestížne ocenenie z 91. ročníka udeľovania Oscarov. Prvý víkend v USA tento film zarobil 51 miliónov dolárov, čo sa týka celkových tržieb, tie dosiahli vyše 844 miliónov eur. Náklady na film predstavovali 52 miliónov dolárov.

Bao

Roztomilý kreslený film Bao dostal Oscara za krátky animovaný film. V animovanom filme Bao od štúdií Disney a Pixar starnúcu čínska mamička, ktorej už dávno deti vyleteli z hniezda dostane druhú šancu prežiť materstvo, keď ožije jeden z jej knedlíkov ako malý veselý chlapček. Mamička nový uzlíček šťastia uvíta s nadšením, ale Bao začne rýchlo rásť a mamička dôjde k horkosladkému poznaniu, že nič nezostane malé a roztomilé naveky. Krátky film od Pixar Animation Studios a režisérky Domom Shi mapuje radosti a strasti rodičovstva pohľadom farbistej, štedrej a chuťovo výraznej čínskej komunity v Kanade.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK