Ráno si v Bratislave, večer už piješ drink pod Eiffelovkou. Letenky do Paríža teraz klesli poriadne nízko

  • Stačia dve hodiny letu a Slovensko môžeš vymeniť za malebné Francúzsko
  • Priamo do Paríža ťa bude stáť letenka menej než 50 eur
Na snímke sú ľudia v Paríži.
Unsplash/meurice
  • Stačia dve hodiny letu a Slovensko môžeš vymeniť za malebné Francúzsko
  • Priamo do Paríža ťa bude stáť letenka menej než 50 eur

Keby si hľadal najromantickejšie mesto Európy, narazil by si najskôr na Paríž. Kovová dominanta mesta – Eiffelova veža bola postavená v rokoch 1887-1889 a Parížania ju najskôr silne odmietali.

Dnes sa stala neodmysliteľným symbolom mesta, ktorý je na všetkých pohľadniciach aj suveníroch. Paríž ale nie je len Eiffelovka. Je to tiež široká Champs-Élysées, kde nájdeš mnoho obchodíkov so štýlovou módou, no aj kaviarne a rôzne bistrá. 

K čaru tohto mesta patria aj slávne múzeá s preslávenými obrazmi a umenie ako také. Keď si práve nebudeš prezerať diela da Vinciho alebo van Gogha, narazíš na nádejných pouličných umelcov alebo bujarý kabaret. Parížsku pohodu tvoria príjemné parky, kde môžeš relaxovať, aj keď si v centre diania.

V neposlednom rade je Paríž mesto výborného vína. Francúzsko je svojou vinárskou tradíciou preslávené a v Paríži sa to silne prejavuje. A nakoniec k Parížu patrí jeho história.

V Paríži sa nenudí nikto. Na svoje si tu prídu milovníci gastronómie, umenia ale aj ľudia, ktorí sa túžia prechádzať prekrásnymi uličkami a popíjať miestne vína. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Momondo, RATP, paris.info, Britannica.com, chateauversailles.fr, Taste Atlas, accuwather.com, seine-maritime.gouv.fr

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá