Raperovi hrozí za drogy až doživotie. Pavol Mlynárik alias Palermo vyhlásil, že je vinný

  • Počas policajnej akcie Venal 6 sa ho nepodarilo zadržať
  • Vydali na neho celoštátny zatykač
  • Palermo urobil zásadné vyhlásenie
Palermo Mlynárik
polícia SR, reprofoto: YouTube/PalermoTV
  • Počas policajnej akcie Venal 6 sa ho nepodarilo zadržať
  • Vydali na neho celoštátny zatykač
  • Palermo urobil zásadné vyhlásenie

Živí sa rapom a medzi mladými žne skutočne úspech. Jeho budúcnosť však nevyzerá práve ružovo. Pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa totiž postavil ako jeden z dvanástich obžalovaných v rámci zločineckého drogového gangu zo Serede.

Reč je o Pavlovi Mlynárikovi, v umeleckých kruhoch známeho ako Palermo. To, čo predviedol vo štvrtok na pojednávaní v drogovej kauze, mnohých doslova šokovalo. Palermo pred senátom Špecializovaného trestného súdu vyhlásil, že je vinný.

Podobný postup zvolilo na súde ďalších päť spoluobžalovaných. Dôvod je jasný. Členom zločineckého drogového gangu totiž hrozia až doživotne tresty. Vyhlásením o vine sudca ukončuje dokazovanie a bude rozhodovať len o výške trestu. V takýchto prípadoch môže sudca znížiť trest pod dolnú hranicu trestnej sadzby.

„Vzhľadom na dôkaznú situáciu a vzhľadom na výsluch svedkov v prípravnom, ako aj spoluobžalovaných sme zvážili tento postup, ktorý je najrozumnejší vo vzťahu k môjmu klientovi Mlynárikovi. My dnes počítame s tým, že nejaký trest vo výkone určite strávi, ale vzhľadom k tomu, že sme urobili vyhlásenie o vine očakávame, že súd bude zhovievavý,“ povedala pre Startitup advokátka Pavla Mlynárika Ivana Kochanská.

V prípade rapera Palerma je dolná hranica 20 rokov väzenia. No a podľa našich informácií obžalovaný hudobník dúfa, že by sudca mohol byť v jeho prípade až na toľko zhovievavý, že by sa jeho trest mohol dostať pod 8 rokov väzenia.

Akcia Venal 6

Policajnú akciu zameranú na členov drogového gangu, ktorého súčasťou je podľa obžaloby aj Pavol Mlynárik, sa spustila  v skorých ranných hodinách 4. mája 2021 v Seredi aj v iných častiach Slovenska.

Palermo pochádza zo Serede, no doma ho zásahové komando nenašlo. Podobizeň aj aj meno hudobníka sa objavilo aj v celoštátnom pátracom systéme s tým, že obvinili s ďalšími pätnástimi mužmi v rámci akcie Venal 6. 

Raper Palermo v jednom zo svojich singlov textuje o drogách.
zdroj: youtube

Keď sa po nejakom čase Palermo skontaktoval s policajtmi, opísal im detaily zo svojho života pred kariérou hudobníka. Podľa jeho slov to bolo ešte v roku 2007. Robil vraj menšie obchody s metamfetamínom. Drogy si podľa jeho slov chodil brať od známeho trénera boxu zo Serede Mareka Grosmana.

Väčší drogový biznis rozbehol podľa vlastných slov v roku 2011. Bolo to po tom, ako sa napojil na skupinu takzvaných Dunčovcov. Od nich si vraj zaobstarával metamfetamín. Mesačne malo ísť od 100 do 300 gramov tejto drogy. Všetko záležalo od dopytu dílerov. Kšefty s drogami skončil vraj po tom, ako sa začal živiť hudbou. Policajti jeho výpoveď spísali a po vyhlásení viny, keď raper odmietol vypovedať, už na súde iba citovali z tohto výsluchu.

Pavol Mlynárik alias Palermo vo svojich textoch rapuje o drogách. Na konte tri albumy, svoj posledný projekt vydal v januári 2021.

Jedným z členov Palermovej skupiny je aj Jozef Kollár, ktorého zadržali pri raziách v Seredi a okolí v marci 2021. V dome mal schované tri kilogramy čistého pervitínu z ktorého by sa dalo spraviť až 26-tisíc dávok. Cena takéhoto množstva by na čiernom trhu mala hodnotu cez 100-tisíc eur. Jozef Kollár je bratom právnika Zoroslava Kollára, ktorý je už dnes právoplatne odsúdený v mediálne známych kauzách. Jednou z nich je kauza  úplatku pre šéfa SIS Vladimíra Pčolinského

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá