Rasizmus, samovražedné myšlienky či konflikty. Harry s Meghan otvorenie prehovorili o tajomstvách kráľovskej rodiny

  • Rozhovor odokryl veľa tajomstiev, ktoré dvojica pred svetom skrývala
  • Mimo iného prezradili, že ich druhé dieťa, ktoré sa má narodiť v lete, bude dievčatko
harry, meghan markle, royal family, anglicko, veľká británia
TASR/Joe Pugliese/Harpo Productions via AP
  • Rozhovor odokryl veľa tajomstiev, ktoré dvojica pred svetom skrývala
  • Mimo iného prezradili, že ich druhé dieťa, ktoré sa má narodiť v lete, bude dievčatko

Rozhovor, na ktorý posledné dni čakal celý svet. O polnoci nášho času americká televízia CBS odvysielala reláciu s Oprah Winfreyovou, ktorá spravila rozhovor s britským princom Harrym a jeho manželkou Meghan.

Rozhovor odokryl veľa tajomstiev, ktoré dvojica pred svetom skrývala. Mimo iného prezradili, že ich druhé dieťa, ktoré sa má narodiť v lete, bude dievčatko. Išlo o výnimočný pozitívny moment v rozhovore, ktorý sa týkal prevažne ich problémov v kráľovskej rodine, približuje agentúra AP, informovala o tom slovenská tlačová agentúra TASR.

Ich prvé dieťa, syn Archie, bude mať v máji dva roky. „Mať chlapca a potom dievča, čo si môžete viac želať?“ povedal Harry, ktorý sa k interview pridal po tom, ako Meghan hovorila s Winfreyovou sama. Harry poprel, že by nečakane prekvapil kráľovnú Alžbetu II. oznámením, že s Meghan sa nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny.

Podľa jeho slov tomu predchádzalo viacero konverzácií. Harry však povedal, že má pocit, že ho jeho otec princ Charles „nechal v štichu, pretože si prešiel niečím podobným“.

harry, meghan markle, royal family, anglicko, veľká británia
zdroj: TASR/Joe Pugliese/Harpo Productions via AP

Vie, aké je to cítiť bolesť,“ uviedol s tým, že otec prestal reagovať na jeho telefonáty. Doplnil, že jeho otec i jeho brat princ William sú „uväznení“ v kráľovskom systéme. V interview Harry hovoril tiež o svojich obavách, že sa zopakuje história, čím narážal na tragédiu okolo svojej matky princeznej Diany.

Tá sa po rozchode s princom Charlesom odcudzila kráľovskej rodine a bola predmetom intenzívneho záujmu médií pred smrťou pri autonehode v Paríži v roku 1997.

Urobili sme všetko pre to, aby sme mohli ostať v kráľovskej rodine,“ dodal Harry, podľa ktorého je jednoduchou odpoveďou na otázku, prečo s manželkou odišli z Británie, „chýbajúca podpora a chýbajúce porozumenie. Vzal som veci do vlastných rúk. Musel som to urobiť pre svoju rodinu,“ zdôraznil.

harry, meghan markle, royal family, anglicko, veľká británia
zdroj: TASR/Joe Pugliese/Harpo Productions via AP

Sobáš prebehol tri dni pred oficiálnym ceremoniálom

Britský princ Harry a jeho americká manželka Meghan Markleová uzavreli manželstvo v tajnosti tri dni pred oficiálnou ceremóniou, prezradila Meghan v rozhovore s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou, ktorý v USA odvysielali v nedeľu večer.

Vzali sme sa tri dni pred našou svadbou,“ povedala Meghan s tým, že manželské sľuby si vymenili v súkromí pred canterburským arcibiskupom Justinom Welsbym ešte predtým, ako sa 19. mája 2018 konala na Windsorsom zámku oficiálna svadba vysielaná v televízii. Informácie priniesli agentúry AFP a DPA.

Harry a Meghan poskytli Winfreyovej napäto očakávané interview po tom, ako vo februári oznámili, že sa definitívne nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny. Ich vzťahy sú čoraz napätejšie a Markleová obvinila Buckinghamský palác, že šíri o nej a jej manželovi nepravdy.

Markleová rozmýšľala aj nad samovraždou

Palác predtým oznámil vyšetrovanie Markleovej správania po správach britských médií, že v minulosti šikanovala zamestnancov paláca. Meghan v úvode rozhovoru povedala, že do britskej kráľovskej rodiny vstúpila naivne, keďže o nej veľa nevedela.

Úplne som nechápala, čo je mojou úlohou,“ vyhlásila. Bývalá herečka, ktorá je Afroameričanka, tiež uviedla, že jej manžel Harry počas tehotenstva, keď čakala syna Archieho, povedal o obavách a konverzáciách v kráľovskej rodine o tom, „nakoľko tmavá by mohla byť jeho pokožka, keď sa narodí,“ citovali v BBC.

Podľa vlastných slov mala Meghan v ťažkých časoch v kráľovskej rodine dokonca myšlienky na samovraždu. “Jednoducho som už nechcela žiť,“ povedala v interview. „Myslela som si, že by to vyriešilo situáciu pre všetkých,“ dodala s tým, že kráľovská rodina jej uprela pomoc v oblasti duševného zdravia.

Zdroje: TASR, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá