Rebríček najbohatších ľudí sveta sa opäť menil. Mark Zuckerberg predbehol Warrena Buffetta

  • Zakladateľ sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg, je v súčasnosti bohatší, ako Warren Buffett či Barnard Arnault
  • Vzostup v rebríčku najbohatších ľudí prišiel po tom čo Facebook vykázal v apríli lepšie výsledky ako sa očakávalo a prišiel s novinkami ohľadom skupinových videorozhovorov či elektronického nakupovania
Majiteľ Facebooku Mark Zuckerberg je tretím najbohatším mužom na svete
TASR/Francois Mori, Paul Sakuma,
  • Zakladateľ sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerberg, je v súčasnosti bohatší, ako Warren Buffett či Barnard Arnault
  • Vzostup v rebríčku najbohatších ľudí prišiel po tom čo Facebook vykázal v apríli lepšie výsledky ako sa očakávalo a prišiel s novinkami ohľadom skupinových videorozhovorov či elektronického nakupovania

Bloomberg Billionaire Index skúma v pravidelných intervaloch majetok najbohatších ľudí sveta. Počas pandémie koronavírusu sa aj tento rebríček poriadne premiešal, keďže niektorých táto kríza posilnila ešte viac a niektorí prišli o miliardy dolárov. 

Jedným z tých ľudí, ktorí koronakrízu využili vo svoj prospech je aj CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, ktorý sa najnovšie stal tretím najbohatším človekom na svete. Informovalo o tom CNN

Jeho čistý majetok sa v súčasnosti podľa najnovšej aktualizácie Bloomberg Billionaire Index odhaduje na 89,1 miliárd dolárov čím preskočil výkonného riaditeľa koncernu LVMH, Bernarda Arnaulta s majetkom 80,4 miliárd dolárov a známeho podnikateľa a investora Warrena Buffetta, ktorého majetok sa momentálne odhaduje na 69,2 miliardy dolárov.

Pred rokom tomu tak nebolo

 Ako sa píše v článku portálu BusinessInsider ešte pred rokom bolo postavenie v rebríčku miliardárov úplne iné. Podľa Bloomberg indexu mal k dátumu 22. máj 2019 Mark Zuckerberg majetok v hodnote 72,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo Buffett mal 83,5 miliardy a Bernard Arnault až neuveriteľných 89,6 miliardy dolárov. 

Na prvých dvoch priečkach tohto rebríčka však stále figuruje zakladateľ Microsoftu a filantrop Bill Gates s hodnotou čistého majetku 108 miliárd dolárov. Oproti nemu je už na tejto planéte bohatší len jeden muž. Je ním zakladateľ obchodu Amazon, Jeff Bezos, ktorého majetok sa odhaduje na neuveriteľných 147 miliárd dolárov.

Zakladateľ Facebooku je tretím najbohatším mužom sveta
zdroj: Ilustračný obrázok/unsplash.com

Prečo Zuckerberg tak rapídne poskočil? 

Určite k tomu dopomohla súčasná situácia ohľadom koronavírusu. Ľudia totiž museli väčšinu svojho času tráviť doma a tak využívali sociálne siete viac, ako obvykle. Dôkazom toho je aj fakt, že spoločnost Facebook vykázala za prvý kvartál tohto roka lepšie výsledky, ako sa očakávalo. 

Krok dopredu k ešte väčším ziskom spravil Facebook aj zavedením novej platformy s názvom Facebook Shops, ktorá vytvára zadarmo priestor pre tvoj biznis. V tejto platforme si totiž môžeš vytvoriť svoj vlastný online obchod a predávať svoju produkty. 

Ďalšou novinkou, ktorá by mala prilákať ešte viac užívateľov je predstavenie skupinových videohovorov s názvom Messenger Rooms. Má ísť o priameho konkurenta aplikácie Zoom. V Messenger Rooms si budeš najnovšie môcť vytvoriť chatovacie miestnosti až pre 50 osôb. 

Zdroje: CNN, BusinessInsider, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech