Rebríček najlepších škôl sveta. Umiestnila sa v ňom aj slovenská univerzita

  • Jedinou reprezentantkou Slovenska v rebríčku RUR je Univerzita Komenského
  • V oblasti vzdelávanie sa umiestnila na 165. mieste
  • V rebríčku najlepších svetových univerzít obhájila 404. miesto
Univerzita Komenského Slovensko rebríček
Univerzita Komenského, UK/Tomáš Madeja
  • Jedinou reprezentantkou Slovenska v rebríčku RUR je Univerzita Komenského
  • V oblasti vzdelávanie sa umiestnila na 165. mieste
  • V rebríčku najlepších svetových univerzít obhájila 404. miesto

Rebríček Round University Ranking (RUR) je rankingová agentúra v spolupráci s Clarivate Analytics, ktorej činnosť sa orientuje na analýzy v oblasti vedeckého a akademického výskumu publikovaného v karentovaných časopisoch. Rebríček RUR je jedným z viacerých svetových rankingov, ktoré hodnotia výskumné univerzity, uvádza UNIBA.

Rebríček RUR zverejnil hodnotenie najlepších svetových univerzít. Jedinou reprezentantkou Slovenska je Univerzita Komenského (UK) v Bratislave, ktorej patrí 404. miesto na svete.

V oblasti vzdelávania sa umiestnila na 165. mieste na svete. V posledných deviatich rokoch sa UK pravidelne umiestňuje v TOP 500 tohto rebríčka. TASR o tom informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Univerzita Komenského (@comenius.university)

V indikátore vzdelávania UK získala 165. miesto

Najväčšia slovenská univerzita je najlepšie hodnotená v indikátore vzdelávanie, kde jej patrí 165. miesto, a teda patrí do zlatej ligy, čiže druhej stovky. Hodnotí sa tam pomer počtu učiteľov a študentov, pomer počtu učiteľov a udelených bakalárskych titulov, respektíve doktorátov, pomer počtu doktorátov a bakalárskych titulov, ako aj reputácia školy.

Okrem vzdelávania sa hodnotia výskum, medzinárodná diverzita a finančná udržateľnosť. Rebríček hodnotí 1 150 vedúcich univerzít z 85 krajín sveta od roku 2010.

„Je to ďalšia dobrá správa pre UK v tomto náročnom období, keď čelíme obhajobe nevyhnutnosti zvýšenia finančných zdrojov na vedu. Minulý týždeň sme v rebríčku The Impact Rankings predbehli všetky slovenské i české univerzity,“ povedal rektor UK Marek Števček. Ako dodal, tieto úspechy ich tešia a verí, že posilnia vnímanie dôležitosti podpory vedeckého výskumu.

Zdroje: TASR, UNIBA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech