Recept na úspech je jednoduchý: Najvplyvnejší muži planéty radia, aby si do rutiny zaradil jedinú vec

  • Väčšina z nás zabúda pri plánovaní svojich dní na jednu veľmi dôležitú vec
  • Popri množstve úloh v našich harmonogramoch niečo chýba
Ilustračný obrázok, Pixabay/ParentRap | play.cz, Unsplash/Aditya Saxena
  • Väčšina z nás zabúda pri plánovaní svojich dní na jednu veľmi dôležitú vec
  • Popri množstve úloh v našich harmonogramoch niečo chýba

Pracovné dni plné úloh, ktoré sa nám síce robiť nechce, no inak to nejde. Určite to poznáš aj ty. Pomedzi tieto povinnosti sa ešte snažíš nájsť si čas na svoje záľuby, vzdelávanie alebo stretnutia s blízkymi. Ak sa ti to podarí, svoj deň môžeš považovať za úspešný a jediné, po čom túžiš, je zvaliť sa do postele s pokojnou mysľou, keďže si si zo svojho denného rozvrhu odškrtal všetko. Vedel si však, že väčšina z nás pri tvorbe svojho denného harmonogramu zabúda na jednu veľmi dôležitú vec?

Úspech tkvie v…

História, veda, ale aj vlastná skúsenosť nám jasne hovoria, že rutina je skvelá vec a je základom úspechu. Niet sa čomu čudovať, že či už na internete alebo v knihách nájdeš množstvo príkladov denných rutín ľudí, ktorými sa môžeš inšpirovať. 

Dni si tak okrem práce plníme aj činnosťami ako cvičenie, journaling, pravidelné prechádzky a je to skvelé – vďaka tomu sme konzistentnejší, disciplinovanejší a dosahujeme úspechy.

Keď sa ale pozrieme na to, ako vyzeral denný harmonogram mužov ako Albert Einstein alebo Steve Jobs, zistíme jednu prekvapivú vec. Síce bol nabitý, avšak obsahoval aj jednu mimoriadne dôležitú položku. 

Čas na „nič“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Inc.com, Youtube.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá