Registračný systém na očkovanie privádza ľudí do šialenstva. Riešenie je pritom úplne jednoduché

  • Igor Matovič prejavil záujem o riešenie, ktoré mu ponúkli dobrovoľníci
  • Prihlasovací systém na očkovanie sa ukázal ako neefektívny
  • Ľudia musia na voľné termíny striehnuť celý čas
  • Zachrániť to chce bývalý generálny riaditeľ Ringer Axel Springer Slovakia
očkovanie respirátor
TASR/Erika Ďurčová,
  • Igor Matovič prejavil záujem o riešenie, ktoré mu ponúkli dobrovoľníci
  • Prihlasovací systém na očkovanie sa ukázal ako neefektívny
  • Ľudia musia na voľné termíny striehnuť celý čas
  • Zachrániť to chce bývalý generálny riaditeľ Ringer Axel Springer Slovakia

Registračný systém očkovania sa javí ako vysoko neefektívny. Valí sa naň nespočetné množstvo kritiky. Ľudia musia pred počítačom tráviť celé hodiny. Najnovšie situáciu vyostril ešte aj minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, ktorý v neskorých hodinách informoval o predčasnom spustení registrácie prostredníctvom sociálnej siete. Situácia s neefektívnou registráciou nenechala spoločnosť ľahostajnou. Milan Dubec sa ponúkol, že zadarmo vytvorí web, ktorý zjednoduší ľudom registráciu na očkovanie. 

Na ponuku v priebehu pár hodín zareagoval aj premiér Igor Matovič. „Rád sa o tom pobavím. Pošlite do správy číslo, dík,“ okomentoval predseda vlády príspevok.

Zdá sa, že reálnejšie ako získať voľný termín na očkovanie je vyhrať v lotérii milión eur. Registračný systém sa preukázal ako vysoko nepraktický. Ľudia musia na voľné termíny doslova striehnuť. Údaje, ktoré zadáte sa neuložia a pri každom pokuse ich musíte vypĺňať nanovo. 

Takže k NCZI a prihlasovaniu očkovanie takto: Pred mesiacom sme na NCZI poslali (viď obrázok), čo treba spraviť…

Uverejnil používateľ Jano Suchal Nedeľa 7. marca 2021

Vôbec netuším kto to tam produktovo riadi, lebo toto vyzerá, že to riadia ITčkari, ktorí majú prioritu podľa toho, ako velmi cool fičúra by tam mala byť a úplne im uchádza pointa. Lebo urobiť tam „zoradenie podľa vzdialenosti od trvalého bydliska“ je oveľa komplikovanejšie ako „ulož mi sakra tieto údaje, nech to tu nemusím vypisovať ako debil 10x“. Keď máte obmedzené zdroje (čo máte), tak presne takéto rozhodnutia robiť musíte,“ zhrnul vo svojom facebookovom príspevku Ján Suchal zo Slovensko.Digital.

REGISTROVANIE NA OČKOVANIE JE NEDÔSTOJNÉ Súčasný systém registrácie na očkovanie je hlavne pre technicky menej…

Uverejnil používateľ Michal Truban Nedeľa 7. marca 2021

Registrácia je pre menej technicky zdatných seniorov prakticky nemožná. „Súčasný systém registrácie na očkovanie je hlavne pre technicky menej zdatných seniorov nie len nepraktický, je doslova krutý. Je absurdné nútiť ľudí striehnuť neskoro v noci na nové termíny a pretekať sa v tom, kto vie formulár vyplniť skôr,“ vyjadril sa k registračnému systému aj Michal Truban.

Najnovšie verejnosť pobúril aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý vo večerných hodinách oznámil skoršie spustenie formulára s voľnými termínmi. Urobil tak prostredníctvom svojho facebookového profilu. Ak ste teda sobotu večer netrávili pri sústavnom „refreshovaní“ facebokovej stránky Mareka Krajčího, mali ste smolu. Voľné termíny na očkovanie boli fuč do pár hodín. 

Záchrana prichádza

Milan Dubec však na vládu čakať nechce, s registračným formulárom chce pomáhať práve on. Prostredníctvom facebookového statusu uverejnil výzvu, v ktorej ponúka Igorovi Matovičovi vytvorenie prehľadnejšieho a efektívnejšieho registračného systému. 

Ako skupina dobrovoľníkov vám ponúkame ZADARMO nový web, kde sa budú môcť ľudia dôstojne zaregistrovať do poradovníka OČKOVANIA, prídu im notifikácie a v poradí v akom sa zaregistrovali budú pozývaní na očkovanie. Nový web dodáme do týždňa max dvoch – prvú verziu a dokonalú do mesiaca. Ak máte záujem. Napíšte.“

Vážený pán premiér Igor Matovic, Ako skupina dobrovoľníkov vám ponúkame ZADARMO nový web, kde sa budú môcť ľudia…

Uverejnil používateľ Milan Dubec Nedeľa 7. marca 2021

 

Uvidíme, kedy sa výzvy chytí aj premiér Slovenskej republiky Igor Matovič. Je o ňom známe, že sociálne siete využíva veľmi často a preto veríme, že nad výzvou nebude premýšľať dlho. 

Zdroje: Facebook Mareka Krajčího, Facebook Jána Suchalu, Facebook Michala Trubana , Facebook Milana Dubeca

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá