Rekola nasadí do ulíc Nitry najmenej 150 bicyklov a 20 e-bicyklov

  • Víťazom verejnej obchodnej súťaže na zabezpečenie služby zdieľaných bicyklov v Nitre sa stala spoločnosť Rekola Bikesharing z Prahy
bike
Zdroj: Unsplash
  • Víťazom verejnej obchodnej súťaže na zabezpečenie služby zdieľaných bicyklov v Nitre sa stala spoločnosť Rekola Bikesharing z Prahy

Službu zdieľaných bicyklov v Nitre bude poskytovať spoločnosť Rekola Bikesharing z Prahy, ktorá zvíťazila vo verejnej obchodnej súťaži. Rekola má zabezpečiť 150 bicyklov a 20 e-bicyklov s možnosťou ďalšieho navýšenia ich počtu.

Úlohou víťaznej spoločnosti bude podľa hovorcu Nitry Tomáša Holúbka zabezpečiť bicykle a dopravnú infraštruktúru, mesto sa zaviaže poskytnúť verejný priestor a súčinnosť pri budovaní stojísk. Mesto za službu nebude platiť, prevádzkovateľovi zostanú všetky tržby. Dodávateľ služby bude mať príjem z reklamy a z prenájmov dopravných prostriedkov.

„Termín spustenia bikesharingu v Nitre v zmysle vyhlásenej súťaže je 1. jún 2020 pre bicykle a 1. september 2020 pre e-mobilitu. V súčasnej situácii šírenia ochorenia COVID-19 je možné, že tento termín z objektívnych dôvodov na oboch stranách nebudeme môcť dodržať,“ povedal Holúbek. Do súťaže na bikesharing v Nitre sa prihlásili dvaja uchádzači, spoločnosť 2brothers, s. r. o. – Zelený bicykel a Rekola Bikesharing, s. r. o. Víťazná spoločnosť zabezpečuje bikesharing vo viacerých mestách v Českej republike.

𝗡𝗶𝘁𝗿𝗮: 𝗡𝗼𝘃𝘆́ 𝗯𝗶𝗸𝗲𝘀𝗵𝗮𝗿𝗶𝗻𝗴 Mesto Nitra dnes spustilo obchodno verejnú súťaž na nového dodávateľa služby zdieľaných…

Gepostet von Mesto Nitra am Freitag, 31. Januar 2020

Bikesharing, teda systém zdieľania bicyklov, v Nitre fungoval od leta 2017, poskytovala ho spoločnosť Arriva. Podľa primátora Marka Hattasa však boli zmluvné podmienky z minulosti zle nastavené. Práve preto minulý rok hrozilo, že bikesharing nebude vôbec spustený, napokon bicykle verejnosti slúžili s oneskorením, od júna. Arriva vlani pustila zdieľané bicykle do ulíc až po tom, ako jej mesto zaplatilo dotáciu 115-tisíc eur.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK