Rekordná zľava na Nutellu vyvolala v supermarkete bitky a masovú hystériu

  • 3 eurová zľava na Nutellu prebudila v ľuďoch lovecký inštinkt
  • Tiekli slzy krv aj čokoládová nátierka
  • Spoločnosť vlastniaca Nutellu už nechce, aby sa zľava opakovala
nut
youtube.com/theaustralian.com.au
  • 3 eurová zľava na Nutellu prebudila v ľuďoch lovecký inštinkt
  • Tiekli slzy krv aj čokoládová nátierka
  • Spoločnosť vlastniaca Nutellu už nechce, aby sa zľava opakovala

Včera ráno ponúkol francúzsky reťazec Intermarché 950 gramovú Nutellu len za 1,41 eura, čo je zľava takmer 70 %. Výsledkom bola podľa slov predavačov čistá katastrofa a za 15 minút nezostal v predajni ani gram čokoládovej pochúťky.

Ľudia sa pri vidine možnosti nákupu lacnej Nutelly vrhali na predavaćov, ktorí sa snažili dopĺňať zásoby. Keď sa hystéria začala stupňovať, na miesto musela byť privolaná aj polícia. Reťazec dokonca predaj obmedzil len na tri Nutelly na hlavu, nakoľko sa ľudia stále vracali pre ďalšie a tí, ktorým sa neušlo, odchádzali sklamaní a v slzách.

„Ľudia sa začali medzi sebou biť. Predali sme toľko Nutelly, koľko bežne predáme za tri mesiace. Boli ako zvieratá, staršia dáma si zobrala krabicu na hlavu, druhá mala krvavú ruku, bolo to hrozné,“ hodnotia zážitok zamestnanci pre denník Le Progres.

Niektorí zákazníci dokonca prichádzali v noci ešte pred spustením avizovanej akcie, aby ukryli nádoby s Nutellou na iných miestach, aby ich ostatní ľudia nemohli nájsť.

V tomto prípade je dôležité podotknúť, že Francúzi Nutellu naozaj milujú. Každý rok sa tu skonzumuje približne 100 miliónov pohárov čokoládovej nátierky. Ferrero, majiteľ značky Nutella, sa však od akciového kroku reťazca dištancuje.

„Spoločnosť Ferrero pripomína, že táto propagácia bola jednostranným rozhodnutím reťazca Intermarché. Tento krok odsudzujeme, nakoľko vyvolal vyvolal zmätok a sklamanie v mysliach spotrebiteľov,“ uviedla spoločnosť v oficiálnom vyhlásení.

zdroj: leprogres.fr

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech